Mamy mistrzów!

(pas)
Młodzi hokeiści Zagłębia Sosnowiec wywalczyli w Nowym Targu tytuł Mistrza Polski juniorów. W finałowym spotkaniu sosnowiczanie po zaciętej walce pokonali gospodarzy turnieju, MMKS Podhale Nowy Targ 6:5 (3:3, 3:2, 0:0).

Młodzi hokeiści Zagłębia Sosnowiec wywalczyli w Nowym Targu tytuł Mistrza Polski juniorów. W finałowym spotkaniu sosnowiczanie po zaciętej walce pokonali gospodarzy turnieju, MMKS Podhale Nowy Targ 6:5 (3:3, 3:2, 0:0). To największy klubowy sukces w tej kategorii wiekowej, bowiem wcześniej nasi zawodnicy w ciągu pięciu lat trzykrotnie wywalczyli już tytuły wicemistrzowskie. W juniorskiej drużynie grało siedmiu hokeistów, którzy reprezentowali Zagłębie w meczach ekstraklasy.

Liderem naszej ekipy podczas zmagań krajowego czempionatu okazał się Francuz Teddy Da Costa, który został wybrany także najlepszym zawodnikiem turnieju. Wyróżnienie przypadło także w udziale Kamilowi Duszakowi. Zdaniem specjalistów najlepiej spisywał się w grze defensywnej i to właśnie jemu przypadło miano najlepszego obrońcy krajowego czempionatu. (pas)