Lekkoatleci Płomienia w trójce najlepszych

(wow)
Sławomir Remiszewski w pchnięciu kulą wywalczył po raz drugi medal OOM. Tym razem srebrny. Fot. W. W. Wacławek
Trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zajęli lekkoatleci sosnowieckiego Płomienia, kopiując w ten sposób swoje ubiegłoroczne osiągnięcie.

Trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zajęli lekkoatleci sosnowieckiego Płomienia, kopiując w ten sposób swoje ubiegłoroczne osiągnięcie. Sosnowiczanie podczas rozegranych we Wrocławiu zawodów zdobyli trzy srebrne medale i jeden brązowy.

Dwukrotnie bliskie miejsca na najwyższym stopniu podium były sprinterki. Dominika Minda przegrała jednak finisz biegu na 100 m. Podopieczna Anny Paszty druga minęła linię mety, uzyskując czas 12,32 s. Sosnowiczanka przegrała o 0,03 s z Agnieszką Kasicą (Lubusz Słubice).

Trzy setne sekundy dzieliły także od złotego medalu sosnowiecką sztafetę żeńską 4x100 m. Biegnąca w składzie: Joanna Kacperek, Dominika Minda, Malwina Całka, Ewelina Frączek drużyna, uzyskała rezultat 47,88 s. Wygrała sztafeta AZS AWF Gdańsk (47,85 s).

Nękana kontuzjami ubiegłoroczna podwójna medalistka (złoto na "setkę" i brąz na dwa razy dłuższym dystansie) Ewelina Frączek we Wrocławiu startowała tylko na 200 m. Rezultat 25,60 s dał sosnowiczance dziesiątą lokatę. Triumfowała Agnieszka Kosica z wynikiem 25,00 s. Siódma na tym dystansie finiszowała w finale A Dominika Minda (25,64 s).

Na bardzo wysokim poziomie stały konkursy pchnięcia kulą. Wśród kadetów zwyciężył Jakub Giza (LKS Mielec), który posłał ważącą 5 kg kulę na odległość 19,00 m. W ubiegłym roku do zdobycia tytułu mistrza Polski wystarczył mu wynik 16,03 m! Broniący miejsca na najniższym stopniu podium Sławomir Remiszewski we Wrocławiu wywalczył srebrny medal. Podopieczny Andrzeja Kurdziela uzyskał wynik 17,41 m. Ósmą lokatą musiał się zadowolić drugi z sosnowiczan, Tomasz Grosiński, który rezultatem 15,83 m poprawił swój rekord życiowy.

Wśród kulomiotek zaciętą walkę o złoty medal stoczyły Małgorzata Drob (LKS Polkowice; 13,13 m) i Magdalena Sobieszek (AZS Lublin; 13,11 m). Na szóstym miejscu ukończyła zawody sosnowiczanka, Agnieszka Bronisz, uzyskując wynik 11,94 m. Pozostałe dwie miotaczki Płomienia znalazły się poza ścisłym finałem. Maria Wójcicka (10,84 m) była ostatecznie dwunasta, a Kinga Krupa (10,64 m) siedemnasta.

Brązowy medal przywiózł z Wrocławia Michał Smętek, trzeci w rzucie oszczepem. Po eliminacjach sosnowiczanin z wynikiem ponad 61 m zajmował drugą lokatę. W finale poprawił swój rezultat (63,75 m), ale musiał uznać wyższość Patryka Lubiszewskiego (Zawisza Bydgoszcz; 65,12 m) oraz Tomasza Rogińskiego (SKL Sopot; 64,41 m).

Biegnąca na pierwszej zmianie w sztafecie sprinterskiej Joanna Kacperek o swój drugi ,krążek" walczyła w biegu płotkarskim na 100 m. Sosnowiczanka minęła linię mety na szóstej pozycji z czasem 14,50 s. Wygrała Joanna Gorzelańczyk (Lubusz Słubice; 13,95 s).

Ósme lokaty okazały się we Wrocławiu specjalnością Tomasza Grosińskiego, który po raz drugi na tej pozycji został sklasyfikowany w rzucie dyskiem. Sosnowiczanin uzyskał rezultat 48,82 m. Dwa "oczka" niżej znalazł się Sławomir Remiszewski (47,50 m), a na czternastym miejscu zakończył olimpijską rywalizację Jarosław Piwowar (45,90 m).
W konkursie rzutu dyskiem kadetek dziesiąta była sosnowiczanka Agnieszka Bronisz (33,76 m), a trzynasta jej klubowa koleżanka Magdalena Mirek (33,54 m). Złoty medal przypadł Annie Koralewskiej (Ilno Torzyn; 47,28 m).

Poprawione rekordy życiowe dały skoczkom Płomienia miejsca w drugiej dziesiątce. Stefan Garbaciak na trzynastej pozycji zakończył rywalizację w trójskoku (13,17 m) i skoku w dal (6,19 m). W tej drugiej konkurencji od miejsca w ścisłym finale dzieliło go 8 cm. Katarzynie Dubińskiej "życiówka" (10,85 m) dała w konkursie trójskoku czternaste miejsce.

Tuż za pierwszą dziesiątką uplasowały się we Wrocławiu Sylwia Jabłońska, która 400 m przez płotki pokonała w 1:05,56 min., oraz Maria Wójcicka, dzięki posłaniu młota na odległość 37,30 m.

* Punktacja drużynowa: 1. Podlasie Białystok 112 pkt., 2. AZS AWF Gdańsk 97 pkt., 3. Płomień Sosnowiec 85 pkt., 4. SKLA Sopot 76,5 pkt., 5. Vectra Włocławek 69 pkt.