Koronawirus w Śląskiem. Dziś wzrost do 3450 nowych zakażeń. Zobacz, jaka sytuacja jest w Twoim mieście

Piotr Chrobok
Piotr Chrobok
Koronawirus szaleje w woj. sląskim. Według danych Ministerstwa Zdrowia zachorowało u nas 3450 osób. To kolejny dzień wzrostów liczby zakażeń. 

Sprawdź, ile osób zostało zakażonych koronawirusem w każdym mieście woj. śląskiego.

Dane statystyczne podajemy w infografikach. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Koronawirus szaleje w woj. sląskim. Według danych Ministerstwa Zdrowia zachorowało u nas 3450 osób. To kolejny dzień wzrostów liczby zakażeń. Sprawdź, ile osób zostało zakażonych koronawirusem w każdym mieście woj. śląskiego. Dane statystyczne podajemy w infografikach. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE arc.
Udostępnij:
Koronawirus szaleje. W niedzielę, 5 grudnia, Ministerstwo Zdrowia informuje o liczbie 22 389 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. Spośród nich blisko 3,5 tysiąca wykryto w woj. śląskim. Zmarło 45 osób, w tym 3 w regionie. Wszystkie wyłącznie z powodu COVID-19.

Koronawirus w Śląskiem

Po raz kolejny wykryto ponad 20 tysięcy nowych przypadków zachorowań na koronawirusa w Polsce. W niedzielę, 5 grudnia, resort zdrowia przekazał najnowsze dane, według których minionej doby, pozytywny wynik testu uzyskało 22 389 osób. Najwięcej w woj. mazowieckim, gdzie zachorowało 3469 mieszkańców.

Niestety, po raz kolejny zaskakująco dużo zakażeń wykryto również w woj. śląskim. W regionie zachorowało 3450 osób. To kolejny dzień wzrostów liczby zakażeń.

Bardzo poważna sytuacja panuje w tych miejscowościach, gdzie szybko dochodzi do zgonów spowodowanych koronawirusem, a jednocześnie liczba testów i osób na kwarantannie wcale się nie zmniejsza.

Sprawdź, ile nowych osób jest zakażonych koronawirusem w Twoim mieście
Dane statystyczne podajemy w infografikach w galerii zdjęciowej

COVID-19 coraz mocniej atakuje także dzieci. W woj. śląskim, gdzie działają dwa oddziały stricte pediatryczno-covidowe (wspomaga je Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka), według danych z 3 grudnia przebywało na nich 29 małych pacjentów, przy 35 dostępnych łóżkach. W Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie były to dzieci i młodzież w różnym wieku, zaś w WSS nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju głównie noworodki i niemowlęta.

Koronawirus w Polsce. Skąd są chorzy?

 • woj. mazowieckie (3469)
 • woj. śląskie (3450)
 • woj. wielkopolskie (2280)
 • woj. dolnośląskie (2248)
 • woj. małopolskie (1910)
 • woj. pomorskie (1462)
 • woj. łódzkie (1240)
 • woj. kujawsko-pomorskie (1128)
 • woj. opolskie (873)
 • woj. zachodniopomorskie (838)
 • woj. podkarpackie (742)
 • woj. warmińsko-mazurskie (712)
 • woj. lubuskie (641)
 • woj. lubelskie (505)
 • woj. świętokrzyskie (424)
 • woj. podlaskiego (308)
Koronawirus szaleje w woj. sląskim. Według danych Ministerstwa Zdrowia zachorowało u nas 3450 osób. To kolejny dzień wzrostów liczby zakażeń. 

Sprawdź, ile osób zostało zakażonych koronawirusem w każdym mieście woj. śląskiego.

Dane statystyczne podajemy w infografikach. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Koronawirus w Śląskiem. Dziś wzrost do 3450 nowych zakażeń. ...

Ponadto, jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, wykrytych zostało także 159 zakażeń, będących danymi bez wskazania adresu. Wkrótce mają one zostać uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

W ciągu ostatnich 24 godzin, z powodu koronawirusa zmarło kolejnych 45 osób. COVID-19 był bezpośrednią przyczyną zgonu 19 z nich. Do śmierci kolejnych 26 oprócz koronawirusa przyczyniły się także choroby współistniejące. Od początku pandemii na COVID-19 w Polsce zachorowało już ponad 3,5 miliona osób. Nieco ponad 3 miliony osób uznawane są za ozdrowieńców.

Rosnące wskaźniki zakażeń koronawirusem skutkują coraz większym obłożeniem szpitalnych łóżek. W niedzielę, 5 grudnia hospitalizowanych osób z pozytywnym wynikiem testu było ponad 22 tysiące. Blisko 2 tysiące spośród nich potrzebowało pomocy respiratora w oddychaniu.

Kolejki do testów i wymazów w Śląskiem

Coraz więcej zakażeń to również coraz dłuższe kolejki do punktów pobrań wymazów. Jak mówią w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie, gdzie działa jeden z takich punktów, w ostatnich tygodniach znacznie wzrosła liczba wykonywanych wymazów.

- Jeszcze kilka miesięcy temu robiłyśmy około 30 testów dziennie. W ostatnich tygodniach robimy ich już minimum 100 - słyszymy w punkcie wymazów przy szpitalu w Chorzowie.

Jak dodają pracownice punktu, największy ścisk w kolejce do wymazu jest tuż po jego otwarciu, dlatego warto w to miejsce udać się później. Z kolei żeby badanie przebiegło możliwie jak najszybciej, w punkcie zalecają przygotować wszystkie potrzebne dokumenty - skierowanie od lekarza i dowód osobisty, aby nie szukać ich przy okienku lub nie wracać po nie do samochodu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Toksyczne warzywa, gdzie jest ich najwięcej?

Wideo

Materiał oryginalny: Koronawirus w Śląskiem. Dziś wzrost do 3450 nowych zakażeń. Zobacz, jaka sytuacja jest w Twoim mieście - Gliwice Nasze Miasto

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie