Kolejny sukces wychowanków Sosnowieckiej Szkoły Karate. Z Będzina przywieźli aż 21 medali

Adam Tobojka
21 medal, w tym 6 złotych, 6 srebrnych i 9 brązowych - oto dorobek młodzieżowej kadry Sosnowieckiej Szkoły Karate na mistrzostwach w Będznie. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Klaudia Pluta
Po raz kolejny wychowankowie Sosnowieckiej Szkoły Karate mogą mówić o udanym występie wyjazdowym. Z turnieju karate kyokushin, który odbył się w Będzinie w ostatni weekend wrócili z aż 21 medalami. W klasyfikacji punktowej młodzi wojownicy z Sosnowca zajęli pierwsze miejsce!

Pierwsze miejsce w klasyfikacji punktowej, srebro w klasyfikacji medalowej i 21 medali - to ogromny sukces Sosnowieckiego Klubu Karate na V Turnieju Karate Kyokushin pod patronatem Prezydenta Miasta Będzina, rozgrywanym w Będzin Arena.

16-ososbowa młodzieżowa kadra SKK wróciła do klubu z pełnym workiem medali - 6 złotymi, 6 srebrnymi i 9 brązowymi. Złote medale w kata zdobyli Magdalena Cieślik i Wincenty Szczesio, a w kumite - Liliana Szczesio, Hanna Pawlak, Wincenty Szczesio i Filip Witkowski. Srebro w kata trafiło do Poli Ramos, a w kumite srebrne medale wywalczyli Berenika Piecha, Pola Ramos, Nikola Sadowska, Jan Koryciński i Dominik Umiński. Brąz w kata zdobyli Liliana Szczesio, Berenika Piecha, Hanna Pawlak, Dawid Witkowski i Jan Koryciński. Brązowe medale w kumite trafiły do Martyny Cieślik, Magdaleny Cieślik, Gabrieli Zielińskiej i Dawida Witkowskiego. Poza podium na V miejscu uplasowali się - w kumite Mikołaj Umiński, w kata Filip Witkowski, a na VII miejscu w kumite - Łucja Podżorska i Helena Bachleda-Księdzularz.

W zawodach udział wzięło ponad 300 zawodników z 27 klubów. Gratulujemy zawodnikom, trenerom i opiekunom wychowanków