Kolejne podium dla Sosnowieckiego Klubu Karate. Na mistrzostwach w Katowicach reprezentanci klubu zdobyli siedem medali

Adam Tobojka
Jeden złoty, dwa srebrne i cztery brązowe - oto dorobek medalowy Sosnowieckiej Szkoły Karate na mistrzostwach w Katowicach. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Sosnowiecka Szkoła Karate
Siedem medali, w tym jeden złoty - oto dorobek reprezentantów Sosnowieckiego Klubu Karate na Mistrzostwach Makroregionu Śląskiego i Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików Karate Kyokushin w Katowicach.

Zawodnicy Sosnowieckiego Klubu Karate znowu na podium.! 11 marca 2023 kadra klubu licząca 15 osób wystartowała w Mistrzostwach Makroregionu Śląskiego i Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików Karate Kyokushin w Katowicach. W zawodach wzięło udział 297 zawodników z 40 klubów.

Zawodnicy SKK zdobyli łącznie 7 medali. Złoto w kata juniorek i srebro w kumite juniorek -60kg wywalczyła Florentyna Dadzibug, srebro w kumite juniorek młodszych -55kg zdobyła Hanna Pawlak, a srebrny medal w kumite juniorów -65kg wywalczył Igor Pluta. Brązowe medale zdobyli : w kategorii kumite juniorek -55kg Olena Taczała, w kategorii kumite seniorek +65kg Julia Jaruga oraz w kategorii kumite masters +85kg Maciej Polok.

Do rundy finałowej w kata przeszli - na miejscu 4 w kategorii juniorek młodszych Hanna Pawlak, na miejscu 5 w kategorii juniorek Olena Taczała, na miejscu 7 w kategorii juniorów Igor Pluta. Do 1/8 finału w kumite dostali się : Gabriela Zielińska, Helena Bachleda-Księdzularz, Iwo Wójtowicz, Maciej Machura. Klub reprezentowali również Magdalena Cieślik, Nikola Sadowska, Oliwia Woźniczko, Krzysztof Buczkowski i Mariusz Zieliński. W roli sędziów wystąpili shihan Eugeniusz Dadzibug oraz sensei Jarosław Pieszka.

To nie jedyny sukces, jaki odnieśli zawodnicy SKK w ostatnim czasie. Na turnieju eliminacyjnym w Mielcu do ;kadry reprezentacji Polski na mistrzostwach Europy w Węgrzech zakwalifikowała się Florentyna Dadzibug, zdobywając złoty medal w kategorii juniorek młodszych.