Zawodnicy Sosnowieckiego Klubu Karate znowu na podium.! 11 marca 2023 kadra klubu licząca 15 osób wystartowała w Mistrzostwach Makroregionu Śląskiego i Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików Karate Kyokushin w Katowicach. W zawodach wzięło udział 297 zawodników z 40 klubów.
Zawodnicy SKK zdobyli łącznie 7 medali. Złoto w kata juniorek i srebro w kumite juniorek -60kg wywalczyła Florentyna Dadzibug, srebro w kumite juniorek młodszych -55kg zdobyła Hanna Pawlak, a srebrny medal w kumite juniorów -65kg wywalczył Igor Pluta. Brązowe medale zdobyli : w kategorii kumite juniorek -55kg Olena Taczała, w kategorii kumite seniorek +65kg Julia Jaruga oraz w kategorii kumite masters +85kg Maciej Polok.
Do rundy finałowej w kata przeszli - na miejscu 4 w kategorii juniorek młodszych Hanna Pawlak, na miejscu 5 w kategorii juniorek Olena Taczała, na miejscu 7 w kategorii juniorów Igor Pluta. Do 1/8 finału w kumite dostali się : Gabriela Zielińska, Helena Bachleda-Księdzularz, Iwo Wójtowicz, Maciej Machura. Klub reprezentowali również Magdalena Cieślik, Nikola Sadowska, Oliwia Woźniczko, Krzysztof Buczkowski i Mariusz Zieliński. W roli sędziów wystąpili shihan Eugeniusz Dadzibug oraz sensei Jarosław Pieszka.
To nie jedyny sukces, jaki odnieśli zawodnicy SKK w ostatnim czasie. Na turnieju eliminacyjnym w Mielcu do ;kadry reprezentacji Polski na mistrzostwach Europy w Węgrzech zakwalifikowała się Florentyna Dadzibug, zdobywając złoty medal w kategorii juniorek młodszych.
iPolitycznie - Działania elit europejskich pod wpływem Rosji
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?