Kłopoty faworytów

Cztery drużyny z "okręgówki" pożegnały się w III rundzie eliminacyjnej z Pucharem Polski, przegrywając wyjazdowe mecze z niżej notowanymi rywalami. Największą niespodzianką było zwycięstwo 5:3 grających jeszcze niedawno ...

Cztery drużyny z "okręgówki" pożegnały się w III rundzie eliminacyjnej z Pucharem Polski, przegrywając wyjazdowe mecze z niżej notowanymi rywalami. Największą niespodzianką było zwycięstwo 5:3 grających jeszcze niedawno w klasie B Trzech Koron Żarnowiec z dąbrowskim Zagłębiakiem.

Wymianę ciosów rozpoczęli goście. W 14 min. na listę strzelców wpisał się Marcin Błaut. Wyrównał dziesięć minut później Adrian Kolasiński, a przed przerwą po uderzeniu Bartosza Derdy i błędzie Damiana Emeryka żarnowianie objęli prowadzenie. W 50 min. Bartosz Derda po raz drugi umieścił futbolówkę w siatce. Zagłębiak odpowiedział jednak celnymi strzałami Sebastiana Wańka i Jacka Toporowicza, doprowadzając w 67 min. do remisu 3:3. Końcówka spotkania należała jednak do gospodarzy. Najpierw kolejny błąd dąbrowskiego bramkarza wykorzystał Gustaw Jaros, a trzy minuty przed końcowym gwizdkiem arbitra wynik meczu ustalił Lucjan Wiślak.

W Wojkowicach mający w składzie sześciu juniorów AKS Niwka dopiero w rzutach karnych pokonał (4:2) miejscowe Milenium. "Jedenastki" w zespole gości wykorzystali: Szymon Grabara, Mariusz Korepta, Marcin Sokołowski i Artur Nowak.

* Łazowianka Łazy - Przemsza Siewierz 1:2, Zapora Przeczyce - Górnik Jaworzno 5:0, Cyklon Rogoźnik - Unia Ząbkowice 1:0, Strażak Nowa Wieś Mierzęcice - Sarmacja Będzin 2:1, Zgoda Byczyna - Szczakowianka II Jaworzno 1:3, Zew Kazimierz - Źródło Kromołów 1:2, Milenium Wojkowice - AKS Niwka 1:1 po dogr. (0:0) karne 2:4, Trzy Korony Żarnowiec - Zagłębiak Dąbrowa Górnicza 5:3.