Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Klasa okręgowa: AKS Niwka lepszy od Przemszy Siewierz (ZDJĘCIA)

TOS
W kończącym XII kolejkę rozgrywek klasy okręgowej spotkaniu AKS Niwka wygrał w Siewierzu z Przemszą 2:1. Oba gole dla biało-zielonych zdobył Kamil Korepta, który trafienia zadedykował swojej narzeczonej Natalii. Bramkę dla Przemszy strzelił Mateusz Żak.

Niwczanie objęli prowadzenie w 24. minucie, kiedy to piłkę w bramce umieścił Kamil Korepta. AKS jeszcze przed przerwą miał kilka sytuacji na podwyższenie wyniku, ale piłka nie chciała przekroczyć linii bramkowej po uderzeniach m.in. Jakuba Stefańskiego i Kamila Korepty. Tuż przed przerwą wyrównać mógł Wojciech Błaszczyk, ale piłka minęła światło bramki. Po zmianie stron kolejne sytuacje dla Niwki marnowali Paweł Domański i Grzegorz Oberaj. Szczęścia nie miała też Przemsza, bo Marcin Marko z wolnego uderzył tuż nad poprzeczką, a Mateusz Żak główkował tuż przy słupku. Od 75. minuty zespół z Siewierza musiał radzić sobie w dziesiątkę, bo czerwoną kartkę za faul zobaczył Piotr Sobczak. Potem sędzia Karen Mirzabekyan wysłał też na trybuny szkoleniowca Przemszy Mirosława Woźnicę, który krytykował orzeczenia arbitra. Emocje trwały do ostatniej minuty. Najpierw po centrze z rogu Marcina Marki wyrównanie dla Przemszy zdobył Mateusz Żak. Chwilę potem Tomasz Stańczyk musiał wyjmować piłkę z bramki po uderzeniu Kamila Korepty i trzy punkty jadą na Niwkę.

Przemsza: Stańczyk - Kuc (60. Sobczak), Derbin, Błaszczyk, Kurzaczek, Stefaniak (55. Żak), Marko, Polak (77. Marcińczyk), Kroczek, Majchrowski, Machura (77. Duda)

Niwka: Leśniewski - Walczak (46. Wiklak), M.Korepta, Banarski, Hepo, Domański, Czapla (64. Sobczyk), Krochmal, Ludwiczek, K.Korepta, Stefański (60. Oberaj)