Klasa A Sosnowiec: wygrywa tylko Zagłębie II [WYNIKI]

TOS
Tylko rezerwa sosnowieckiego Zagłębia - w przeciwieństwie do pierwszego zespołu tego klubu - cieszyła się podczas weekendu z trzech punktów. Podopieczni trenera Łukasza Nadolnego wygrali w Żelisławicach z Ostoją aż 6:1.

Sosnowiczanie już do przerwy prowadzili 3:0 po bramkach Jana Janosza, Dominika Boettchera i Dariusza Bernasia. Po zmianie stron kolejne trafienia dołożyli Patryk Mularczyk, ponownie Dominik Boettcher oraz Maciej Wnuk. Tuż przed końcem meczu gospodarzom udało się wbić honorowego gola i mecz zakończył się wynikiem 6:1 dla Zagłębia II.

Jeden punkt do swojego konta dopisał AKS Niwka. Zawodnicy Mariusza Grząby tym razem zremisowali bezbramkowo z Unią Ząbkowice.

Pięć minut do remisu zabrakło piłkarzom Górnika Sosnowiec. Zagórzanie prowadzili od 1. minuty meczu 1:0 z Błękitnymi Sarnów po bramce Roberta Karwalskiego, ale jeszcze przed przerwą rywale wyrównali. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, w 85. minucie goście zdobyli kolejną bramkę, a niedługo potem dwie kolejne, w efekcie czego Górnik przegrał z Błękitnymi 1:4.

Ważne spotkanie przegrał Zew Kazimierz, który przegrał na własnym obiekcie 1:2 z Promieniem Strzemieszyce Małe. Goście przez cały mecz prowadzili, sosnowiczanie dopiero w doliczonym czasie gry zdobyli kontaktową bramkę, której autorem był grający trener drużyny Piotr Tomsia.

Kolejne mecze już w ten weekend. W sobotę o godz. 13.30 rozpoczną się takie mecze jak: Unia Ząbkowice - Górnik Sosnowiec, Górnik Wojkowice - Zew Kazimierz oraz Zgoda Byczyna - AKS Niwka. W niedzielę o godz. 11 Zagłębie II Sosnowiec podejmować będzie MKS Poręba.