Klasa A Sosnowiec: wygrane Górnika i Niwki

TOS
Klasa A Sosnowiec. W weekend rozegrane zostały kolejne spotkania sosnowieckiej klasy A. Tym razem nasze zespoły spisywały się ze zmiennym szczęściem.

Kolejne trzy punkty do swojego konta dopisali zawodnicy Górnika Sosnowiec, którzy wygrali 3:2 w Porębie z tamtejszym MKS-em. Już w pierwszej minucie gola dla zagórzan zdobył Mariusz Ludwiczek. Rywale wyrównali, ale po pierwszych 45 minutach prowadził Górnik po golu Roberta Karwalskiego z 30. minuty meczu. Po zmianie stron drużyna z Poręby ponownie doprowadziła do remisu, jednak to sosnowiczanie ustalili wynik meczu. W 70. minucie gola na 3:2 dla Górnik zdobył Marek Ambrozik.

Zwycięstwo 4:1 na boisku w Okradzionowie odniósł AKS Niwka. Prowadzenie dla AKS-u zdobył w 27. minucie Sebastian Majewski, jednak pięć minut później rywale - miejscowa Przemsza wyrównała, a wynik 1:1 utrzymywał się aż do 75. minuty meczu. W ostatnim kwadransie AKS strzelił bowiem trzy gole (dwa Bartłomiej Ślufcik, a jednego Sebastian Majewski) i cieszył się z wygranej.

Niewiele brakowało, aby z wygranej cieszyli się piłkarze Zagłębia II Sosnowiec, którzy podejmowali CKS Czeladź. Sosnowiczanie dwa razy obejmowali prowadzenie, ale mecz zakończył się remisem 2:2. Goście drugą bramkę zdobyli w... 94 minucie meczu.

Kolejną wysoką porażkę zanotował Zew Kazimierz, który przegrał aż 1:7 w Żelisławicach z Ostoją. Honorowe trafienie na swoje konto zapisał Paweł Balsamski. Drużynę z Ostrów Górniczych poprowadził Piotr Tomsia, który zastąpił Grzegorza Strzelca.

W tabeli A-klasy prowadzi Górnik Wojkowice przed Błękitnymi Sarnów i AKS-em Niwka. Zagłębie II jest czwarte, Górnik szósty, a Zew siedemnasty.

W następnej kolejce grają: Zew Kazimierz - Jedność Strzyżowice, Orzeł Dąbie - Zagłębie II Sosnowiec, AKS Niwka - Górnik Wojkowice, Górnik Sosnowiec - Przemsza Okradzionów.