Klasa A Sosnowiec: trzy zwycięstwa i klęska [WYNIKI]

TOS
Klasa A Sosnowiec. Osiem kolejek spotkań mają za sobą piłkarze sosnowieckiej A-klasy. W minioną sobotę ze zwycięstw cieszyli się piłkarze AKS-u Niwka, Górnika Sosnowiec i Zagłębia II Sosnowiec. Dotkliwą klęskę ponieśli za to zawodnicy Zewu Kazimierz.

Najwięcej bramek padło w meczu Zagłębia II Sosnowiec, które w Dąbrowie Górniczej-Strzemieszycach Małych pokonało drużynę miejscowego Promienia aż 9:1.

Strzelecki festiwal rozpoczął w 8. minucie meczu Jan Janosz, ale już dwie minuty później wyrównanie dla miejscowych zaliczył Damian Sobieraj. Między 22. a 26. minutą spotkania młodzi zawodnicy z Sosnowca zdobyli jednak trzy bramki (ich autorami byli Maciej Wnuk, Radosław Syguła i ponownie Jan Janosz) i do przerwy prowadzili już 4:1. Po zmianie stron padło jeszcze pięć bramek - wszystkie dla Zagłębia II - ale na pierwszą z nich trzeba było czekać do 73. minucie, gdy samobójcze trafienie zanotował grający trener Promienia Artur Durzyński. Dwa kolejne gole zdobył Jan Janosz, a po jednym dołożyli jeszcze Radosław Wyguła i Wiktor Baranowski.

Mianem "najszybszego gola w A-klasie" określili trafienie Mariusza Ludwiczka w pierwszych sekundach meczu Górnika Sosnowiec z Ostoją Żelisławice kibice klubu z Zagórza. Osiem minut później bramkarza Ostoi pokonał Bartłomiej Musiał i podopieczni trenera Bartosza Mizi prowadzili już 2:0. Po zmianie stron gola dla gości zdobył Zbigniew Kocot i zrobiło się nerwowo. Kropkę nad i postawił jednak na pięć minut przed końcem spotkania Robert Karwalski i trzy punkty zostały w Zagórzu.

Dopiero na trzy minuty przed końcem meczu poznaliśmy też zwycięzcę meczu na boisku w Niwce, gdzie miejscowy AKS podejmował MKS Poręba. Prowadzenie dla AKS-u zdobył w 14. minucie Mariusz Korepta, ale niedługo potem wyrównał Mateusz Jagusiński. Gola na wagę zwycięstwa zdobył w 87. minucie Łukasz Baran.

Dotkliwą klęskę poniósł za to Zew Kazimierz, który na boisku w Ostrowach Górniczych przegrał aż 0:6 ze Zgodą Byczyna. Sosnowiczanie już do przerwy przegrywali 0:4 tracąc cztery bramki w ciągu dziewięciu minut. Jakby tego było mało, Zew kończył mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce dla swojego bramkarza Łukasza Opalskiego w 62. minucie meczu.

Kolejne spotkania A-klasy podczas następnego weekendu. W sobotę o godz. 16 Zew Kazimierz zagra w Żelisławicach z Ostoją, Górnik Sosnowiec w Porębie z MKS-em, a AKS Niwka w Dąbrowie Górniczej-Okradzionowie z Przemszą. W niedzielę o godz. 11 Zagłębie II Sosnowiec podejmować będzie z kolei CKS Czeladź