Klasa A Sosnowiec: pierwsze derby za nami [WYNIKI]

TOS
Klasa A Sosnowiec. Za nami druga kolejka rozgrywek sosnowieckiej klasy A. Za nami są też pierwsze derby. W sobotę na stadionie w Ostrowach Górniczych Zew zmierzył się z drugą drużyną Zagłębia Sosnowiec.

Górą w tym spotkaniu byli goście, którzy wygrali z Zewem 3:0. Dwie bramki w tym meczu zdobył Jan Janosz, a trzecie trafienie dołożył Fabian Klama.

Dwa pozostałe sosnowieckie kluby w klasie A tym razem dopisały do swojego konta po jednym punkcie.

Górnik Sosnowiec gościł tym razem w Dąbrowie Górniczej-Strzemieszycach Małych, gdzie zmierzył się z tamtejszym Promieniem. Piłkarze z Zagórza prowadzili 2:0 po golach Mateusza Lipkiewicza i Roberta Karwalskiego, ale rywale zdołali doprowadzić do remisu, wobec czego oba zespoły podzieliły się punktami.

AKS Niwka tym razem grał w Czeladzi z CKS-em. Rywale prowadzili od 44. minuty 1:0, ale w 72. minucie do remisu udało się doprowadzić Bartłomiejowi Ślufcikowi.

Kolejne mecze klasa A Sosnowiec rozegra już w środę. Na stadionie w Zagórzu Górnik podejmować będzie CKS Czeladź, a przy Kresowej Zagłębie II zagra z Błękitnymi Sarnów. Drużyna AKS-u Niwka rozegra z kolei mecz z Orłem Dąbie.

Piłkarze Zewu na boisku w Zawierciu-Kromołowie zagrają z miejscowym Źródłem.

Wszystkie spotkania rozpoczną się o godzinie 17.30.