Klasa A Sosnowiec: Niwka i Zew wygrywały w "10"

TOS
Klasa A Sosnowiec. Cztery drużyny i cztery zwycięstwa - taki jest bilans sosnowieckich klub w weekendowej kolejce A-klasy. AKS-owi Niwka udało się wygrać niepokonanego do tej pory lidera z Wojkowic. Przełamał się też Zew Kazimierz, który pokonał Jedność Strzyżowice i dzięki temu oddalił się od końca tabeli.

Piłkarze AKS-u Niwka i Górnika Wojkowice jeszcze w połowie lat 90. mierzyli się ze sobą w III lidze, dziś grają w A-klasie marząc o powrocie do dawnej świetności. W sobotnim meczu obu drużyn górą była Niwka, a o zwycięstwie 1:0 zdecydowała bramka Fabiana Pizuna z 65. minuty meczu. AKS mecz kończył w dziesiątkę po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce dla Pawła Jędyka, ale drużyna utrzymała zwycięstwo.

W niepełnym zestawieniu mecz kończył również Zew Kazimierz, który w ważnym dla układu dolnej części tabeli meczu wygrał 2:1 z Jednością Strzyżowice. Bramki padały w drugiej połowie meczu. Prowadzenie dla sosnowiczan zdobył w 54. minucie Bartłomiej Kędzierski. Na pięć minut przed końcem wyrównał Krzysztof Kowalski (Zew grał już wówczas w dziesiątkę), jednak bramkarza rywali udało się jeszcze pokonać Sebastianowi Schufreidzie i trzy punkty zostały w Ostrowach.

Kolejne zwycięstwo odniósł też Górnik Sosnowiec, który po dwóch bramkach Artura Kmiecika i jednej Mateusza Lipkiewicza pokonał 3:1 Przemszę Okradzionów. Wygrało też Zagłębie II Sosnowiec, które pokonało na wyjeździe Orła Dąbie 1:0. Gola na wagę zwycięstwa zdobył w 94. minucie meczu z rzutu wolnego Dominik Bottcher.

Kolejne mecze w weekend 15-16 października. W sobotę o godz. 15 Górnik Sosnowiec zagra na boisku swojego imiennika z Wojkowic, a AKS Niwka w Kroczycach ze Skalniakiem. O godz. 15.30 Zagłębie II rozpocznie mecz ze Źródłem Kromołów. W niedzielę o godz. 15 Zew Kazimierz zagra na boisku w Porębie z tamtejszym MKS-em.