Klasa A Sosnowiec: derby dla Górnika [WYNIKI]

TOS
Klasa A Sosnowiec. Temperatura za oknami coraz niższa, ale piłkarze występujący w rozgrywkach regionalnych jeszcze nie zakończyli rundy jesiennej. W miniony weekend doszło do kolejnych derbów Sosnowca, w których piłkarze Górnika pokonali Zagłębie II 2:1.

Prowadzenie dla podopiecznych trenera Bartosza Mizi zdobył już w 9. minucie meczu Robert Karwalski. Zagłębie II wyrównało dopiero w 61. minucie za sprawą Jana Janosza. Wynik na swoją korzyść rozstrzygnęli jednak Górnicy. Na pięć minut przed końcem meczu rzut karny na bramkę zamienił wspomniany Karwalski i Górnik wygrał 2:1.

Z jednym punktem z Sarnowa wrócił AKS Górnik Niwka. Drużyna trenera Mariusza Grząby od 8. minuty prowadziła 1:0 po golu Kacpra Stefańskiego, ale w drugiej połowie zrobiło się 2:1 dla Błękitnych. Gola na wagę remisu zdobył w 82. minucie meczu Sebastian Majewski.

Punktów w Dąbrowie Górniczej-Okradzionowie nie udało się zdobyć Zewowi Kazimierz. Sosnowiczanie momentalnie odpowiedzili w 24. minucie golem Tomasza Pluty na bramkę gospodarzy zdobytą minutę wczesniej. Potem Przemsza trafiła jednak jeszcze dwa razy i wygrała cały mecz 3:1.

W najbliższy weekend odbędą się m.in. mecze: Górnik Sosnowiec - Błękitni Sarnów, AKS Niwka - Unia Ząbkowice, Zew Kazimierz - Promień Strzemieszyce Małe oraz Ostoja Żelisławice - Zagłębie II Sosnowiec. Wszystkie rozpoczną się w sobotę 5 listopada o godz. 13.30.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0