Kibice Zagłębia Sosnowiec smutni, ale dumni po meczu z GKS Katowice. Zobacz zdjęcia z meczu oraz kibiców na trybunach

Rafał Musioł
Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Lucyna Nenow / Polska Press
Hokeiści Zagłębia Sosnowiec wygrali to spotkanie dopiero po dogrywce. Mistrzowie Polski stoczyli twardą walkę z GKS Katowice w niedzielnym meczu PHL. Zobaczcie zdjęcia z meczu oraz kibiców, którzy je oglądali.

Zespół GKS Katowice był zdecydowanym faworytem meczu w Sosnowcu. Mistrzowie Polski, którzy gonią trzecie miejsce w tabeli, zaczęli spotkanie zgodnie z planem, ale potem gospodarze pokazali charakter i wyrwali jeden punkt.

Po pierwszej tercji GKS prowadził jednym golem, ale kontrolował wydarzenia na lodzie. W drugiej części również bardzo szybko zdobył bramkę i wyglądało to na początek końca dla Zagłębia. Wtedy jednak katowiczanie sami wpędzili się w problemy, łapiąc podwójną karę, co skrzętnie wykorzystał Christian Blomqvist, czyli były zawodnik GieKSy.

Kontaktowe trafienie dało sosnowiczanom nadzieję i determinację. Falowe ataki przyniosły skutek w 56 minucie. Końcowe minuty niczego już nie zmieniły i konieczna była dogrywka. Potrwała 104 sekundy, a grę zamknął Brandon Magee strzałem tuż przy słupku.

Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice 2:3 (0:1, 1:1, 1:0, d. 0:1)
0:1
Grzegorz Pasiut (3), 0:2 Hampus Olsson (23), 1:2 Christian Blomqvist (26), 2:2 Aleksandr Pavlenko (56), 2:3 Brandon Magee (62).