Karne decydowały o "brązie"

Młodzi hokeiści ZSME MOSiR Sosnowiec nie zdołali wykorzystać atutu własnego lodowiska i sięgnąć na tafli Stadionu Zimowego po medale IX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Młodzi hokeiści ZSME MOSiR Sosnowiec nie zdołali wykorzystać atutu własnego lodowiska i sięgnąć na tafli Stadionu Zimowego po medale IX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Wczoraj w "małym finale" sosnowiczanie po rzutach karnych przegrali 1:2 z Unią Oświęcim. Triumfowali juniorzy Stoczniowca Gdańsk, którzy w finale pokonali 5:2 broniący tytułu mistrzowskiego MMKS Nowy Targ.

Sosnowiczanie rywalizację w eliminacyjnej grupie B rozpoczęli od zwycięstwa 5:3 (2:1, 2:2, 1:0) z KTH KM Krynica. Krążek w bramce górali umieszczali kolejno: Karol Golec, Ryszard Rutkowski, Maciej Rajski, Rafał Tkacz i Przemysław Mikoś. Następnego dnia sosnowiczanie musieli przełknąć gorycz porażki ulegając 3:5 (0:1, 2:3, 1:1) Stoczniowcowi Gdańsk. Gospodarze w drugiej tercji po trafieniach Karola Golca i Przemysława Mikosia prowadzili z późniejszymi złotymi medalistami 2:1. Na zakończenie zmagań grupowych sosnowieccy juniorzy urządzili ostre strzelanie w meczu z MOSM Bytom, gromiąc rywali 14:1 (4:1, 6:0, 4:0). Cztery gole zapisał na swoje konto Dariusz Wieruszowski, a trzy Karol Golec, mający jednocześnie dwie asysty.

W półfinale nasza drużyna zmierzyła się z MMKS Nowy Targ, obrońcami mistrzowskiego tytułu, którzy z kompletem punktów zakończyli rywalizację w grupie A. Sosnowiczanie przegrali 4:9 (1:2, 3:4, 0:3), choć w drugiej tercji po strzałach Dariusza Wieruszewskiego i Marcina Bartosika był remis 2:2. Dwa trafienia Marcina Kolusza dały "Szarotkom" prowadzenie, którego już nie oddały.

Po 9 minutach meczu o trzecie miejsce z Unią Oświęcim drużyna sosnowiecka prowadziła 2:0 (gole Tomasza Kozłowskiego i Rafała Tkacza), by pierwszą tercję przegrać 2:3. W 38 min. do remisu (3:3) doprowadził Kamil Duszak. Rezultat nieroztrzygnięty utrzymał się do końcowej syreny. Rzuty karne minimalnie lepiej egzekwowali oświęcimianie.

Na "otarcie łez" pozostało gospodarzom drugie miejsce w klasyfikacji Fair Play.