Juniorzy na półmetku

(wow)
Na własnym boisku zawiercianie spisywali się w lidze bardzo dobrze. Gorzej było na wyjazdach.
Zwycięstwem 5:1 z Victorią Jaworzno zakończyli w niedzielę jesienną rundę spotkań juniorskiej "okręgówki" młodzi piłkarze Stadionu Zawiercie. Podopieczni Zbigniewa Sołtysika wszystkie bramki zdobyli po przerwie, gdy ...

Zwycięstwem 5:1 z Victorią Jaworzno zakończyli w niedzielę jesienną rundę spotkań juniorskiej "okręgówki" młodzi piłkarze Stadionu Zawiercie. Podopieczni Zbigniewa Sołtysika wszystkie bramki zdobyli po przerwie, gdy grali z wiatrem.
Gospodarze od pierwszego gwizdka arbitra uzyskali sporą przewagę, ale porywisty, przeciwny wiatr w pierwszej części gry utrudniał im oddanie skutecznego strzału.

W 28 min. bliski umieszczenia futbolówki w siatce był Artur Kreczmer. Jego uderzenie z linii "szesnastki" bramkarz Victorii zdołał jednak sparować poza boisko. Słupek bramki gości minął natomiast strzał Damiana Sołtysika.

Po zmianie stron akcje zawiercian nabrały animuszu. W 59 min., po solowej akcji Artur Kreczmer z ostrego kąta umieścił piłkę w siatce. Siedem minut później ten sam zawodnik wykorzystał dokładne dośrodkowanie Marcina Stachury z rzutu rożnego i głową z 4 m skierował futbolówkę do bramki. Za moment Marcin Stachura przejął podanie na polu karnym gości. Ograł stopera Victorii, po czym zagrał do Bartosza Zachary, który wbiegł z piłką do pustej bramki.

W 72 min. szarżujący na jaworznicką bramkę Artur Kreczmer był nieprzepisowo powstrzymywany na polu karnym i arbiter bez wahania wskazał na ,wapno". Pewnym egzekutorem "jedenastki" okazał się Maciej Matuszewski, bramkarz Stadionu. Dwa ostatnie gole padły po rykoszetach. Najpierw po uderzeniu Bartosza Zachary piłka trafiła w defensora Victorii, po czym wylądowała w siatce. W 79 min., po przeciwnej stronie boiska, strzału Kamila Patera nie zdołali zablokować zawiercianie. Odbita futbolówka zmieniła jednak tor lotu i trafiła do siatki.

* Stadion Zawiercie - Victoria Jaworzno 5:1 (0:0). Bramki: 1:0 Kreczmer (59 min.), 2:0 Kreczmer (66 min.), 3:0 Zachara (70 min.), 4:0 Matuszewski (72 min. - karny), 5:0 Zachara (76 min.), 5:1 Pater (79 min.).

Stadion: Matuszewski - Świstak, Komalski, Kot, Kotwica (75 min. Kuliński) - T. Dorobisz, Kreczmer, Stachura, Janas (70 min. Kądziela) - D. Sołtysik, D. Dorobisz (50 min. Zachara).