Juniorzy MKS MOS Płomień z brązowymi medalami

(pas)
Sosnowieccy siatkarze (w ataku), dzięki zwycięstwu nad rywalami z Będzina, zostali trzecią drużyną na Śląsku.
Zawodnicy MKS MOS Płomienia Sosnowiec zajęli trzecie miejsce w finałowych zawodach o mistrzostwo Śląska juniorów w siatkówce. Po dwóch porażkach stoczyli zacięty, ale zwycięski pojedynek z rówieśnikami z Będzina, co ...

Zawodnicy MKS MOS Płomienia Sosnowiec zajęli trzecie miejsce w finałowych zawodach o mistrzostwo Śląska juniorów w siatkówce. Po dwóch porażkach stoczyli zacięty, ale zwycięski pojedynek z rówieśnikami z Będzina, co dało im miejsce na podium i brązowe medale.

W pierwszym dniu imprezy podopieczni Mariusza Musiała ulegli 0:3 gospodarzom, MMKS Dąbrowa Górnicza. Po przegranym pierwszym secie w kolejnym sosnowiczanie walczyli do końca, ale okazali się minimalnie gorsi 23:25. W trzecim dąbrowianie szybko wypracowali bezpieczną przewagę (10:3, 20:12), by tę partię wygrać 25:19.

- Chcieliśmy wypaść jak najlepiej, ale rywale byli dziś lepsi. Dwa sety były wyrównane, ale MMKS wykorzystał atut własnej hali. Lepiej przyjmował zagrywkę i atakował - stwierdził trener Musiał.

W starciu z faworyzowanym zespołem Delic-Pol Norwid Częstochowa sosnowiczanie wyrównali na 1:1, ale po niezłym spotkaniu ulegli rywalom 1:3. Najbardziej zacięta rywalizacja trwała o trzecie miejsce z MKS MOS Będzin. Płomień prowadził już 2:0 (27:25, 27:25), ale przeciwnicy zdołali wyrównać. Sosnowiczanie wygrali w tie-breaku 15:11. Mistrzem Śląska został Delic-Pol Norwid Częstochowa, który pokonał w decydującym meczu MMKS 3:0. Obie te ekipy awansowały do ćwierćfinału Mistrzostw Polski.