Junior na podium

Srebrny medal w grze pojedynczej i brązowy w deblu przywiózł Tomasz Malmiga, reprezentujący Dąbrowskie Towarzystwo Tenisowe, z rozegranych na kortach bydgoskiej Polonii mistrzostw Polski juniorów (U-18).

Rozstawiony z "siódemką" dąbrowianin pierwszą rundę rozgrywek singlowych zaliczył bez gry.

Później pokonał 7:6 (8:6), 6:1 Bartosza Terczyńskiego z UKS 15 Bydgoszcz oraz 7:5, 6:0 Marcina Kunickiego, startującego w barwach warszawskiego TieBreaku. W ćwierćfinale Tomasz Malmiga po trzysetwoym, zaciętym pojedynku ograł (6:4, 3:6, 6:4) Marcina Szopę, zawodnika SKT Szczecin, a następnie, po nie mniej wyrównanym meczu, wyeliminował z rozgrywek (6:2, 1:6, 6:4) Roberta Godlewskiego z AZS Poznań.

Zwycięską passę dąbrowianina przerwał w finale Przemysław Leśniewski, reprezentant stołecznego Gintera. Warszawiak, który w całym turnieju nie oddał rywalom seta, wygrał pewnie 6:3, 6:3.

Tylko jeden mecz rozegrał w grze pojedynczej Łukasz Pudo, drugi z graczy Dąbrowskiego Towarzystwa Tenisowego. W pierwszej rundzie uległ on gładko 2:6, 2:6 Marcinowi Plopie z SKT Sopot.

W turnieju deblowym Tomasz Malmiga wystąpił razem z Markiem Oratowskim (Górnik Łęczna). Rozpoczęli oni zawody od zwycięstwa 6:3, 6:4 z sopocką parą Robert Fiszer i Michał Piotrowski. Później w dwóch setach (6:3, 6:1) duet Malmiga - Oratowski uporał się z łodzianinem Jakubem Dybałą i Igorem Grabowskim z Warszawy. W półfinale dąbrowsko-łęczycka para musiała uznać wyższość (3:6, 3:6), rozstawionych z "jedynką", braci Pawła i Piotra Dilajów, broniących barw Lechii Gdańsk.