Jowita Wrzesień z MOS CSiR Dąbrowa Górnicza wystąpi na igrzyskach olimpijskich w Tokio!

PAS, mat. prasowe
Jowita Wrzesień w Kazachstanie wywalczyła awans na igrzyska olimpijskie w Tokio
Jowita Wrzesień w Kazachstanie wywalczyła awans na igrzyska olimpijskie w Tokio Polski Związek Zapaśniczy
Zawodniczka MOS CSiR Dąbrowa Górnicza – Jowita Wrzesień – zdobyła kwalifikację na przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Stało się tak po awansie do półfinału rozgrywanych w Kazachstanie Mistrzostw Świata w zapasach.

Jak informuje Polski Związek Zapaśniczy, startująca w kategorii wagowej 57 kg zawodniczka wygrała w drodze do półfinału trzy pojedynki. Okazała się w Nursułtanie lepsza od Szwedki Sary Lindenborg, Włoszki Arianny Cartieri, a w ćwierćfinale położyła na łopatki Brazylijkę Giullię Rodrigues Penalber de Oliveira. Swój pierwszy pojedynek przegrała dopiero w półfinale. Uległa 1:6 broniącej tytułu mistrzowskiego Chince Ningning Rong. W czwartek 19 września Jowita Wrzesień zmierzy się w walce o brązowy medal z zawodniczką wyłonioną po pojedynkach repasażowych.

Pochodząca z Będzina Jowita Wrzesień jest znakomitą zapaśniczką, zawodniczką MOS CSiR Dąbrowa Górnicza i reprezentantką kadry narodowej. Ma na swoim koncie wiele zwycięstw w zawodach rangi mistrzowskiej, m.in. pierwsze miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski i Akademickich Mistrzostwach Polski w 2016 roku.

28 października 2016 roku, podczas odbywających się w Turcji Akademickich Mistrzostw Świata w zapasach, zawodniczka MOS CSiR Dąbrowa Górnicza wywalczyła tytuł wicemistrzyni świata w zapasach. Podopieczna trenera Adama Ćwika wystartowała w kategorii wagowej do 58 kilogramów. Decydujący o podziale medali pojedynek nasza zawodniczka wygrała, pokonując reprezentantkę Estonii przewagą techniczną 10:0. Ma na swoim koncie także 8 miejsce podczas Mistrzostw Europy w Kaspijsku.

Drugą Polską zawodniczką, którą zobaczymy w 2020 roku w Tokio będzie Roksana Zasina (ZTA Zgierz), która w kategorii wagowej 53 kg także dotarła do półfinału. Po porażce miała walczyć o brązowy krążek, ale niestety przegrała na razie z kontuzją. Ta walka więc nie odbędzie się.

Trzeci awans na olimpijskie zmagania w Azji wywalczył wcześniej Tadeusz Michalik w kat. wagowej 97 kg.