III liga na półmetku

Trzy zagłębiowskie drużyny zapowiadają walkę o miejsce w siatkarskiej II lidze.
Trzy z czterech miejsc premiowanych grą w turnieju finałowym zajmują na półmetku rozgrywek siatkarskiej III ligi drużyny z naszego regionu. Fotel lidera musiał jednak opuścić pauzujący MKS Poręba, który wyprzedził ...

Trzy z czterech miejsc premiowanych grą w turnieju finałowym zajmują na półmetku rozgrywek siatkarskiej III ligi drużyny z naszego regionu. Fotel lidera musiał jednak opuścić pauzujący MKS Poręba, który wyprzedził mający lepszy bilans setów MKS Żywiec.

Derbowym pojedynkiem z sosnowieckim Płomieniem zakończył pierwszą rundę spotkań MMKS Dąbrowa Górnicza. Podopieczni Pawła Sznicera potrzebowali niespełna godziny, by ograć popełniających sporo błędów gości. Sosnowiczanie nie potrafili poradzić sobie z uderzeniami Michała Szczytowicza z lewego i prawego skrzydła ani też z atakami Piotra Sznicera z "krótkiej".

Znacznie więcej emocji przyniósł sobotni pojedynek będzińskiego Interpromeksu z AZS Katowice. Pierwszą partię gładko wygrali podopieczni Franciszka Mroza. W drugim secie, po wyrównanym początku (8:8), inicjatywę na parkiecie przejęli "akademicy". Gdy katowiczan cztery piłki (16:21) dzieliły od zwycięskiego zakończenia rozgrywki, gospodarze ruszyli do szaleńczego odrabiania strat. Seria dobrych serwisów Bartosza Dzierżanowskiego pozwoliła będzinianom zmniejszyć straty do jednego punktu (20:21), a kilka chwil później Przemysław Potrawa uderzeniem ze skrzydła doprowadził do remisu (23:23). Następny atak tego zawodnika zablokował jednak Krzysztof Burda, zdecydowanie najlepszy zawodnik drużyny przyjezdnej.

Będzinianie jeszcze dwa razy doprowadzali do remisu. Jednak po autowym ataku Dawida Chałata blok "akademicy" zapisali seta na swoje konto. Na nic nie zdały się protesty będzinian, którzy sygnalizowali, że lot piłki zmienił blok gości.
Po zmianie stron początkowo nadal górą byli studenci (1:4, 3:5). Siatkarze Interpromeksu szybko jednak uporządkowali grę, obejmując prowadzenie 14:11. Chwilę później był wprawdzie remis (14:14), ale kolejne akcje zapisywali na swoje konto będzinianie. Dobrze spisywał się rozgrywający Dariusz Syguła, a skutecznie atakowali Przemysław Potrawa z prawego skrzydła oraz Bartosz Dzierżanowski z ,krótkiej". Akcje drużyny katowickiej skutecznie blokował natomiast duet Bartosz Flak - Przemysław Potrawa. Ostatecznie podopieczni Franciszka Mroza trzeciego seta wygrali do 22, a następnego, w niespełna kwadrans, do 14.

* MMKS Dąbrowa Górn. - Płomień Sosnowiec 3:0 (25:16, 25:16, 25:17).

MMKS Dąbrowa Górn.: Dąbrowski, Brzeszcz, Czuchraniak, Sznicer, Szczytowicz, Siewiorek - Zabielny (libero), Stromczyński, Śpiewak, Liberski.

Płomień: Judek, Strejczyk, Klyta, Lach, Kaczmarczyk, Bekier - Urbański (libero).

* Interpromex Będzin - AZS Katowice 3:1 (25:16, 25:27, 25:22, 25:14).

Interpromex: Potrawa, Z. Syguła, D. Syguła, Dzierżanowski, Chałat, B. Flak - Krawczyk (libero), Chudzicki, Wiktorowicz, Gałecki.