III liga koszykówki: Zagłębie Sosnowiec - MKS Strzelce Opolskie 88:47 [WIDEO+FOTO]

TOS
Kolejne zwycięstwo zapisali na swoje konto koszykarze Zagłębia. Tym razem drużyna trenerów Tomasza Rakoczego i Tomasza Koczwary pokonała MKS Strzelce Opolskie.

Hala przy ul. Żeromskiego w sobotni wieczór zapełniła się po brzegi. Od głośnego dopingu kibiców drżały ściany i parkiet. Zagłębie mecz rozpoczęło od celnego trafienia za trzy punkty Łukasza Adamczyka, chwilę później sosnowiczanie przegrywali jednak 3:9. Był to jedyny moment prowadzenia gości w tym meczu. Po rzucie Artura Bubla Zagłębie znów wygrywało, a w całej pierwszej kwarcie zwyciężyło 20:15.

Druga część gry rozpoczęła się od trzech kolejnych trafień za trzy punkty, tym razem autorstwa Michała Brody. I tu Zagłębie wygrało 24:12. Podobnie było w trzeciej i czwartej kwarcie, które sosnowiczane rozstrzygnęli na swoją korzyść - odpowiednio 28:11 i 16:9.

Mecz rozpoczął się trochę nerwowo, ale mamy takie początki, później z biegiem czasu rozkręciliśmy się - mówił po meczu Michał Broda. - W pierwszej kwarcie nastąpiło chyba takie wzajemne rozgryzanie się. Potem gra weszła na własne tory i graliśmy po prostu swoją koszykówkę - szybki atak, agresywna obrona, rzuty za trzy punkty - to zdaje egzamin jak do tej pory - dodał z kolei trener Tomasz Rakoczy.

Najwięcej punktów dla Zagłębia zdobyli: Artur Bubel - 20, Łukasz Adamczyk - 16, Grzegorz Zawierucha - 13, Michał Broda - 11.

O meczu przeczytasz także w piątkowym tygodniku Dziennika Zachodniego Sosnowiec Nasze Miasto.