Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

III liga koszykówki: Pogoń Nowy Bytom lepsza od Zagłębia Sosnowiec [ZDJĘCIA]

Tomasz Szymczyk
W sobotnim spotkaniu III ligi koszykówki Zagłębie Sosnowiec przegrało 61:76 z Pogonią Ruda Śląska.

zykarze z Nowego Bytomia już w pierwszej kwarcie zwyciężyli różnicą ośmiu punktów. W drugiej odsłonie górą było Zagłębie i rudzianie prowadzili już tylko jednym punktem. Trzecia i czwarta kwarta to już dominacja Pogoni, która zwyciężyła odpowiednio, 21:10 i 17:14, a w całym meczu 76:61.

Wynik ten oznacza, że to Pogoń - obok - GKS-u Tychy stanie do walki o awans do II ligi. Sosnowiczanie swoje plany muszą odłożyć co najmniej do przyszłego sezonu.

- Udało się, spodziewaliśmy się, że będzie to trudny mecz, ale uważam, że zagraliśmy lepiej, bardziej rozsądnie. Myślę, że to zawarzyło o wygranej - mówił po meczu trener rudzian Bogusław Mol.

- Musimy uznać wyższość rywali. Ruda grała równo od pierwszej do ostatniej minuty. Przespaliśmy trzecią kwartę, rywale poczuli się bardzo pewnie i zdobyli kilkanaście punktów przewagi. Musieliśmy gonić wynik i zabrakło nam szczęścia - powiedział z kolei szkoleniowiec Zagłębia Tomasz Rakoczy.

ZAGŁĘBIE: Artur Bubel 20, Łukasz Adamczyk 15, Przemysław Hauzer 13, Adrian Wilk 8, Grzegorz Zawierucha 3, Przemysław Ptasiński 2.

POGOŃ: Mateusz Skóra 18, Przemysław Tomecki 16, Adam Wilkin 14, Patryk Jeleń 8, Dawid Kuczera 8, Michał Cichoń 4, Paweł Mol 4, Robert Łapot 2, Paweł Zielony 2.

Więcej o meczu przeczytasz w piątkowych Tygodnikach Miejskich Dziennika Zachodniego w Rudzie Śląskiej i Sosnowcu.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0