III liga koszykówki: MOSiR Cieszyn - Zagłębie Sosnowiec 72:74

TOS
TOS
W pierwszym meczu II etapu rozgrywek III ligi koszykówki Zagłębie Sosnowiec pokonało ostatecznie 74:72 drużynę z Cieszyna.

Podopieczni trenera Tomasza Rakoczego wysoko, bo aż 16 punktami wygrali pierwszą kwartę meczu, w drugiej dołożyli kolejne trzy "oczka" przewagi i do przerwy prowadzili 54:33. W kolejnych kwartach sosnowiczanie przekonali się, że wygrana połowy to... połowa klucza do zwycięstwa w całym meczu. W trzeciej części gry to koszykarze znad Olzy postawili twarde warunki i byli górą wygrywając 21:12. Podobnie było w czwartej kwarcie, którą MOSiR wygrał dziewięcioma punktami. Na szczęście, dla Zagłębia, cieszyniakom nie udało się całkiem zniwelować różnicy punktów z dwóch pierwszych kwart i ze zwycięstwa mogli cieszyć się sosnowiczanie. Z przebiegu meczu muszą jednak wyciągnąć wnioski.

Najwięcej punktów zdobyli Grzegorz Zawierucha - 25, Łukasz Adamczyk - 16 i Przemysław Hauzer - 15.

W przyszłą sobotę w hali przy ul. Żeromskiego Zagłębie podejmuje MKS Strzelce Opolskie.