Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

II LO w Sosnowcu: uczniowie pisali maturę z matematyki ZDJĘCIA

red.
Matura w II LO im. E. Plater w Sosnowcu
Matura w II LO im. E. Plater w Sosnowcu Marzena Bugała-Azarko
Uczniowie z II Liceum Ogólnokształcącego im. Emilii Plater w Sosnowcu rozpoczęli egzamin maturalny z matematyki. Z uwagi na to, że królowa nauk od lat uważana jest za najtrudniejszy egzamin spośród trzech podstawowych, nie obyło się bez stresu. - Ale jesteśmy dobrej myśli - mówili nam maturzyści.

Dzisiaj, 7 maja, o godz. 9.00 rozpoczął się drugi dzień egzaminów maturalnych. Po języku polskim, przyszedł czas na matematykę.

W Sosnowcu do matur przystąpiło w tym roku 1016 uczniów. Przed egzaminem odwiedziliśmy uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. Emilii Plater w Sosnowcu.

Uczniowie nieco zestresowani zbierali się w sali dużo wcześniej. Wszyscy uśmiechnięci, choć, jak twierdzili, z lekkim niepokojem czekają na rozpoczęcie egzaminów.
- W naszej szkole do matur przystąpiło w tym roku 140 maturzystów – mówi Justyna Tulicka, dyrektor II LO im. Emilii Plater w Sosnowcu.

Wczoraj uczniowie pisali maturę z języka polskiego. W Plater 55 osób wybrało także maturę rozszerzoną z języka polskiego.

Dziś po maturalnym egzaminie podstawowym z matematyki odbędzie się także cześć rozszerzona tego egzaminu. W II LO rozszerzoną maturę z matematyki będzie pisało dziś 35 uczniów.

Zobaczcie zdjęcia:

Test potrwa 170 minut, czyli prawie trzy godziny.

CZYTAJCIE TEŻ:
Matura 2019: Terminy CKE. Harmonogram matur - matematyka, język polski, historia

Egzamin z matematyki składać się będzie zarówno z zadań zamkniętych, jak i otwartych, przy czym te drugie będą oczywiście najwyżej punktowane. To, jakie zadania pojawią się na egzaminie maturalnym z matematyki, trudno przewidzieć, ale można domniemać na podstawie lat poprzednich, że schemat znów będzie podobny: nie zabraknie zapewne zadań z procentami, jak również tych z wykorzystaniem figur geometrycznych czy potęg i pierwiastków.

Często pojawiają się też równania i nierówności liniowe oraz funkcja liniowa, logarytmy, a także na przykład równania i nierówności kwadratowe oraz funkcja kwadratowa.

Nie przegapcie

W województwie śląskim, jak podaje Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Jaworznie, do egzaminów maturalnych ma łącznie przystąpić 37 tys. 261 maturzystów, w tym w nowej formule po raz pierwszy przystępuje nieco ponad 29 tys. uczniów.

Maturę 2019 z matematyki na poziomie podstawowym w nowej formule, przystępując po raz pierwszy, napisze 29 tys. 368 maturzystów.

Co ciekawe, nauczyciele nadzorujący egzaminy maturalne nie mogą chodzić po sali. Siedzą jedynie na krzesłach, pilnując uczniów. To przepis, który został wprowadzony, ponieważ chodzenie po pomieszczeniu mogłoby dekoncentrować niektórych maturzystów.

Zobaczcie koniecznie

W PUNKT ODC. 6: Zagłębie Sosnowiec spadło z Ekstraklasy

Kopalnia Zofiówka rok po katastrofie. Zobaczcie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na sosnowiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto