II liga: Zagłębie Sosnowiec zwycięża w meczu z Calisią Kalisz [ZDJĘCIA]

Mariusz Kurzajczyk/TOS
Andrzej Kurzyński (c)
Trzy punkty zapisali na swoje konto w sobotni wieczór piłkarze Zagłębia. Sosnowiczanie wygrali 3:1 w Kaliszu z miejscową Calisią i są już na 7. miejscu w tabeli zachodniej grupy II ligi

Goście przyjechali do Kalisza pełni obaw, bo kilka dni wcześniej kaliszanie łatwo wygrali w Toruniu. Szybko okazało się, że nie taki wilk straszny jak go malują. Młodzi kaliscy napastnicy mieli kąsać, ale przy ambitnie i radośnie grających rywalach wypadli jak bezzębni staruszkowie.

Już w pierwszej połowie Zagłębie atakowało częściej i niebezpieczniej. Jedyną bramkę zdobył w 42 minucie Łukasz Grube. Wcześniej dwa razy Artur Melon pozostawiony samemu sobie przez obrońców wygrywał pojedynki z Łukaszem Tumiczem.

Calisia wyrównała w 47 minucie po strzale Jacka Paczkowskiego w rzutu wolnego. Bramkarz Zagłębia wybił piłkę, ale na pole bramkowe wróciła po główce Błażeja Ciesielskiego, a dzieła dokończył Paweł Tabaczyński. Na szczęście, już 3 minuty potem Zagłębie popisało się błyskawiczną kontrą. Melon obronił pierwszy strzał, ale przy dobitce Dawida Ryndaka nic nie mógł zrobić. Wynik ustalił Rafał Jankowski.

- Nie poznawałem swojego zespołu, ale porażkę biorę na siebie, bo to ja ustalałem taktykę - powiedział po meczu trener Majak.

Calisia Kalisz - Zagłębie Sosnowiec 1:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Łukasz Grube (42), 1:1 Paweł Tabaczyński (47), 1:2 Dawid Ryndak (50), 1:3 Rafał Jankowski (83).

Calisia: Melon - Grittner, Dymkowski, Wiącek, Fechner - Gawlik, Wrzesiński, Szczepan (58 Klofik), Paczkowski - Ciesielski (67 Kowal), Tabaczyński.

Zagłębie: Kudła - Sierczyński, Jarczyk, Ostrouszko, Ninković, Ryndak (85. Pajączkowski), Matusiak, Grube, Szatan (89. Tylec), Weis (90. Cyganek), Tumicz (65. Jankowski)

W środę o godz. 16 Zagłębie rozgrywa na Stadionie Ludowym zaległy mecz z MKS-em Oława, natomiast w sobotę o godz. 17 podopieczni Mirosława Kmiecia, Artura Derbina i Roberta Stanka podejmą drużynę Chrobrego Głogów.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani