Hokej Sosnowiec: Udany rewanż hokeistów Zagłębia

TOS
Hokej Sosnowiec. Hokeiści Zagłębia Sosnowiec udanie zrewanżowali się Neście Toruń za sobotnią porażkę na Stadionie Zimowym. W niedzielę sosnowiczanie zdecydowanie pokonali lidera tabeli hokejowej I ligi 6:2.

Już po pierwszej tercji niedzielnego spotkania Zagłębie prowadziło 3:0 po bramkach Sebastiana Bacy, Łukasza Mejki i Piotra Cinalskiego. W drugiej sosnowiczanie wygrali 3:1, a gole zdobywali ponownie Sebastian Baca, a także Łukasz Kisiel i Michał Jarmutowski. Bramkę dla Nesty zdobył Łukasz Chrzanowski.

Po czterdziestu minutach gry Zagłębie prowadziło 6:1. W trzeciej tercji gola na otarcie łez dla Nesty zdobył Piotr Winiarski, a cały mecz zakończył się wygraną sosnowiczan 6:2.

Przypomnijmy, że w sobotnim spotkaniu drużyna z Torunia pokonała Zagłębie 6:2.

To Nesta jako pierwsza strzeliła w tym meczu bramkę, ale na gola Łukasza Chrzanowskiego odpowiedził Marcin Kozłowski. Potem do bramki trafił Daniel Minge i po pierwszej tercji torunianie wygrywali 2:1. W drugiej części meczu na 3:1 podwyższył wspomniany Minge. W trzeciej tercji aspiracje ze strony Zagłębia zgłosił Andrzej Stojek zdobywając gola na 3:2. Potem jednak trafiali już tylko Piotr Huzarski, Daniel Minge i Łukasz Chrzanowski, dzięki czemu Nesta wygrała z Zagłębiem 6:2.

W następny weekend Zagłębie rozegra dwa wyjazdowe spotkania z PPWSZ Podhalem Nowy Targ.