18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Górnik Sosnowiec wygrywa z Promieniem Strzemieszyce Małe w ostatnim meczu sezonu [ZDJĘCIA]

TOS
Górnik Sosnowiec pokonał pewną już awansu do A-klasy drużynę Promienia Strzemieszyce Małe 4:1 w ostatnim meczu sezonu 2013/2014. Atrakcji na stadionie w Zagórzu nie brakowało.

Spotkanie z futbolem rozpoczęło już wcześniej. Odbył się m.in. mecz trampkarzy. Był też dmuchany zamek dla dzieci, malowanie twarzy i kiełbaski.

W samym meczu prowadzenie dla Górnika Sosnowiec zdobył w 29. minucie Artur Kmiecik. Wynik 1:0 utrzymał się do przerwy. Po zmianie stron dopiero w 72. minucie meczu ten sam zawodnik podwyższył na 2:0. Niedługo potem bramkę dla Promienia zdobył Paweł Tomczyk i w ekipie z Zagórza zrobiło się trochę nerwowo. Ostatnie słowo należało jednak do Górnika. W 83. minucie swoją trzecią bramkę w tym spotkaniu zdobył Artur Kmiecik, a wynik spotkania ustalił w 90. minucie Sebastian Bróg.

W ostatecznym rozrachunku Górnik Sosnowiec zajął 5. miejsce w tabeli. Górnik zdobył 42 punkty odnosząc 12 zwycięstw, 6 remisów i 8 porażek.

Podczas pożegnania z zawodnikami kibice Górnika śpiewali "Za rok nasza jest A-klasa". Co na to trener sosnowiczan Bartosz Mizia? - Chciałbym, żeby się to spełniło, żeby przyśpiewki kibiców stały się realne. Na pewno ta runda jest w naszym wykonaniu fenomenalna. Poza meczem z Niegowonicami w każdym innym meczu pokazaliśmy charakter. Jestem dumny z chłopaków, że do końca sezonu graliśmy na naprawdę dobrym poziomie . Te ostatnie trzy mecze pokazały, że Górnik ma ambicję i chce walczyć w przyszłym sezonie o najwyższe cele - stwierdził szkoleniowiec.

Górnik: Wolak - Bilnik, Płachta, Głowa, Szymański, Siwek, Ruda (55.Jarosz), Laser, Łoboda (81.Łukowiec), Bablok (46. Bróg), Kmiecik (86. Gasik)

Sezon 2013/2014 w B-klasie dobiegł końca. Do A-klasy awansowały SKS Łagisza i Promień Strzemieszyce Małe. O promocję w barażu powalczy jeszcze KS Góra Siewierska.