Finał Wojewódzkiej Gimnazjady w Tenisie Stołowym 2011. Sukcesy sosnowiczan

Adrian Eliasz
Od lewej: Karolina Sieruga, Sandra Szczecińska i Dominika Banaś
W dniu 20.05.2011r. w hali MOSiR Sosnowiec, przy ulicy Baczyńskiego 4 rozegrano Finał Wojewódzkiej Gimnazjady w Tenisie Stołowym. W zawodach wystartowały trzyosobowe zespoły z 27 szkół (35 dziewcząt i 45 chłopców) gimnazjalnych województwa śląskiego wyłonione w eliminacjach miejskich i rejonowych.

Najlepszymi zawodnikami okazali się Dominika Banaś z Gimnazjum nr 2 w Sosnowcu i Jan Szymczyk z Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu. Drużynowo zwyciężyło wśród dziewcząt Gimnazjum ZSS z Mysłowic. Drugie miejsce zajęły dziewczęta Gimnazjum nr 2 w Sosnowcu, natomiast 3 miejsce zajęły dziewczęta z gimnazjum nr 2 w Tarnowskich Górach.

Mistrzostwa Śląska w Tenisie Stołowym: UKS Huragan Sosnowiec z medalami

W kategorii chłopców zwyciężyło Gimnazjum nr 3 w Tychach, 2 miejsce Gimnazjum nr 16 z Sosnowca a 3 miejsce Gimnazjum nr 2 w Tarnowskich Górach. Najlepsze szkoły nagrodzone zostały pucharami, medalami i dyplomami.

Dziewczęta z Gimnazjum nr 2 w Sosnowcu oprócz wicemistrzostwa Wojewódzkiej Gimnazjady w tym roku szkolnym zdobyły Mistrzostwo Sosnowca, Mistrzostwo Rejonu. Reprezentanci UKS Dwójka przy Gimnazjum nr 2 w Sosnowcu zdobyli również po raz drugi z rzędu Puchar Prezydenta Miasta Sosnowca w Tenisie Stołowym dla najlepszego Gimnazjum w Sosnowcu (w kwietniu 2011 r.) oraz zdobywali czołowe miejsca w turniejach organizowanych w województwie śląskim.

Opiekunem drużyny dziewcząt z Gimnazjum nr 2 w Sosnowcu był trener mgr Adrian Eliasz.