Filar zwycięski

Koszykarki Filara atakują. Katarzyna Kosczielny (5) otrzymuje podanie od Małgorzaty Krusiec. Rywalki blokuje Karolina Zagórna (10). W głębi Aleksandra Lewoń.
Piąte z rzędu I-ligowe zwycięstwo przed własną publicznością i siódme w całym sezonie odniosły w niedzielne popołudnie koszykarki Filara. Podopieczne Marka Juszkiewicza ograły 68:56 Tęczę Leszno, awansując na trzecie ...

Piąte z rzędu I-ligowe zwycięstwo przed własną publicznością i siódme w całym sezonie odniosły w niedzielne popołudnie koszykarki Filara. Podopieczne Marka Juszkiewicza ograły 68:56 Tęczę Leszno, awansując na trzecie miejsce w tabeli. Sosnowiczanki mają dwa punkty straty do lidera AZS Gorzów Wielkopolski i jeden do Unii Swarzędz.

Sobotnie spotkanie nie było porywającym widowiskiem. Filar, zwłaszcza w pierwszej połowie, popełniał sporo prostych błędów, mnożyły się niecelne rzuty i podania. Rywalki spisywały się jednak jeszcze gorzej i przez trzy kwarty nasz zespół zwiększał przewagę. Trzecią ćwiartkę podopieczne Marka Juszkiewicza wygrały aż 18:5.

W ostatniej części inicjatywę na parkiecie przejęły lesznianki. Dzięki doskonałej dyspozycji strzeleckiej Aleksandry Lewoń (zdobyła 13 z 16 punktów w tej części gry) Filar utrzymał przewagę do końcowej syreny.