Filar znów górą w I lidze koszykówki

(pas)
Sosnowiczanki (jasne stroje) wygrały wszystkie dotychczasowe mecze.
Potwierdziły się przedsezonowe przypuszczenia, że tym razem największym rywalem w walce o czołowe miejsca w I lidze będzie dla sosnowieckiego Filara zespół RMKS Rybnik.

Potwierdziły się przedsezonowe przypuszczenia, że tym razem największym rywalem w walce o czołowe miejsca w I lidze będzie dla sosnowieckiego Filara zespół RMKS Rybnik. Nasze koszykarki z łatwością dotrzymują im jednak kroku i także wygrały wszystkie mecze. W ostatniej kolejce odniosły pewne zwycięstwo w Stalowej Woli, prowadząc już do przerwy 50:16.

Początek spotkania był w miarę wyrównany, ale po kilku minutach zawodniczki Stali nie były w stanie trafiać celnie do kosza sosnowiczanek, a te od stanu 10:6 zdobyły kolejnych 16 punktów. Nie do zatrzymania były Agnieszka Stypka, Kasia Kosczielny i Olga Niezgoda.

Druga kwarta to znów ogromna przewaga przyjezdnych, które zdominowały wydarzenia na parkiecie. Prowadziły 43:11, a schodząc na przerwę miały przewagę 34 oczek.

Dwie ostatnie kwarty nie mogły niczego zmienić. W trzeciej celnie trafiały Nizgoda i Dorota Gacek, a w ostatniej świetnie zagrała Marta Śliwka.

Trener Filara, Marek Juszkiewicz, był zadowolony z postawy podopiecznych, które szybko zrealizowały przedmeczowe założenia i osiągnęły przygniatającą przewagę. Pozwoliło to na spokojną grę i występ wszystkich zawodniczek.

- Już w drugiej kwarcie na parkiecie dokonywałem zmian i zagrało dziewięć zawodniczek. Wynik nie był wtedy ani na moment zagrożony, a wszystkie zawodniczki radziły sobie dobrze. Pomimo kontuzji wybiegła na boisko Agnieszka Stypka, która jak zwykle zagrała na wysokim poziomie. Pewnie spisywała się też Olga Niezgoda, która zaliczyła najwięcej punktów w tym sezonie, a widać, że spore zadatki na dobrą rozgrywającą ma Marta Śliwka. Przed meczem nie wiedzieliśmy, czego można się spodziewać po rywalkach, bo grały dotychczas dobrze i zajmowały czwartą lokatę. Chyba miały jednak w pamięci mecz, kiedy w poprzednim sezonie przegrały z nami ponad 70 punktami i poddały się już na początku.

Jutro Filar zagra w Krakowie z Koroną, która nie będzie łatwym przeciwnikiem.