Filar Sosnowiec znów deklasuje rywalki

(pas)
Nasze koszykarki (jasne stroje) odniosły szóste zwycięstwo.
Po ostatniej porażce ze zdecydowanym faworytem rozgrywek I ligi, RMKS-em Rybnik, koszykarki Filara ponownie imponowały skutecznością i szybkimi akcjami.

Po ostatniej porażce ze zdecydowanym faworytem rozgrywek I ligi, RMKS-em Rybnik, koszykarki Filara ponownie imponowały skutecznością i szybkimi akcjami. To w zupełności wystarczyło do pewnej wygranej w Mysłowicach z tamtejszą drużyną MOSiR-u. Nasze zawodniczki zakończyły to spotkanie wynikiem 71: 48, ale różnica punktowa mogła być znacznie wyższa.

Wyrównany był tylko początek spotkania. Dwa celne trafienia Agnieszki Stypki szybko wyprowadziły jednak Filara na prowadzenie 8: 5. Kolejne punkty dołożyła dobrze radząca sobie pod koszem Olga Niezgoda, za 3 oczka trafiła Kasia Kosczielny i po pierwszej kwarcie było 18: 5. Druga odsłona to dynamiczna gra sosnowiczanek, które udanie kończyły akcje ofensywne i skutecznie powstrzymywały rywalki we własnej strefie obronnej. Prowadziły już 34: 9, ale Magdalenie Barańskiej udało się jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki do stanu 34: 15.

Po przerwie rozegrała się na dobre Kasia Kosczielny. Zdobyła w trzeciej kwarcie 11 oczek, co pozwoliło zachować Filarowi bezpieczną, 26-punktową przewagę. W czwartej kwarcie wynosiła ona nawet 41 oczek, ale w końcówce meczu gospodynie odrobiły część strat.

- Spotkanie od początku ułożyło się po naszej myśli. Nie pozwalaliśmy przeciwniczkom na swobodną grę, starając się wykorzystać wszystkie stworzone sytuacje podkoszowe. To się udało i dlatego objęliśmy wysokie prowadzenie. Potem kontrolowaliśmy grę, choć sporym mankamentem nadal pozostają w naszym wykonaniu rzuty wolne. Trzeba popracować nad tym elementem gry, bo po prostu szkoda straconych w ten sposób punktów. Moje podopieczne podbudowały się tym zwycięstwem po porażce z Rybnikiem. Teraz musimy wygrywać pozostałe mecze, by powalczyć o drugą lokatę w tabeli, która jest naszym celem w tegorocznych rozgrywkach - podkreślił Marek Juszkiewicz, szkoleniowiec Filara.

Kolejne spotkanie sosnowiczanki rozegrają już jutro o godz. 17. Ich rywalkami w hali przy ul. Żeromskiego będzie tym razem ekipa MOSM Bytom.