Filar przegrałw Swarzędzu

Przerwana została zwycięska seria koszykarek Filara w I lidze. Podopieczne Marka Juszkiewicza nie sprostały w wyjazdowym meczu liderowi i głównemu kandydatowi do awansu, Unii Swarzędz, przegrywając 69:88.

Sosnowiczanki rozpoczęły spotkanie fatalnie, przegrywając w 2 min. 0:7. Pierwsze punkty dla Filara zdobyła Małgorzata Krusiec. Później nasze zawodniczki zaczęły trafiać z dystansu. "Trójki" na swoje konto zapisały Małgorzata Pawlun, Katarzyna Kosczielny i Katarzyna Januszek, wyrównując (11:11) stan pojedynku po kolejnych stu sekundach. Gdy kolejny raz zza linii 6,25 m piłkę w koszu umieściła Małgorzata Pawlun, Filar objął pierwsze w tym spotkaniu prowadzenie (16:15).

Gospodynie błyskawicznie odpowiedziały punktami Katarzyny Rezler i Katarzyny Jurkowskiej, mającej 100-procentową skuteczność rzutów z gry (6 trafień). Do remisu (19:19) zdołała jeszcze doprowadzić Aleksandra Lewoń, ale całą pierwszą kwartę zapisała na swoje konto Unia (24:21).
Na początku następnej części gry, po celnym rzucie z dystansu Aleksandry Lewoń sosnowiczanki po raz drugi miały przewagę (26:24). Trzy kolejne kosze zdobyła jednak drużyna ze Swarzędza. W 18 min. Unia prowadziła już 44:31, a do przerwy powiększyła dystans o kolejne "oczko" (50:36).

Po przerwie Filar ruszył do odrabiania strat. Po trzech ,trójkach" Aleksandry Lewoń i akcji "dwa plus jeden" Katarzyny Kosczielny straty naszej drużyny stopniały w 28 min. do jednego kosza (56:58). Od tego momentu do końca kwarty trafiały jednak już tylko gospodynie. Do nich należała też inicjatywa w ostatniej części gry. Trafieniami z dystansu popisywała się Wioletta Lewandowska, a spod kosza Kornelia Słomińska, ustalając wynik spotkania.

* Unia Swarzędz - JAS FBG Filar Sosnowiec 88:69 (24:21, 26:15, 16:20, 22:13)

Filar: Januszek 18 (2), Krusiec 11, Kosczielny 9 (1), Pawlun 8 (2), Stypka 2 - Lewoń 19 (5), Zagórna 2, Gacek, Wierzbicka, Bogacka.