Filar przed juniorskimi mistrzostwami Polski

Koszykarki Filara przygotowują się do walki o medale juniorskich mistrzostw Polski.  wojciech w. wacŁawek
Koszykarki Filara przygotowują się do walki o medale juniorskich mistrzostw Polski. wojciech w. wacŁawek
Koszykarki sosnowieckiego Filara, które dzięki regulaminowym przepychankom uniknęły pojedynków w grupie spadkowej żeńskiej I ligi nie mają wcześniejszych wiosennych wakacji.

Koszykarki sosnowieckiego Filara, które dzięki regulaminowym przepychankom uniknęły pojedynków w grupie spadkowej żeńskiej I ligi nie mają wcześniejszych wiosennych wakacji. Składająca się w znacznej mierze z juniorek drużyna przygotowuje się do półfinału mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej, rozgrywając pojedynki sparingowe. Podopieczne Marka Juszkiewicza pokonały 54:47 I-ligowy Selgros Widzew Łódź oraz tylko trzema "oczkami" (71:74) uległy uczennicom Szkoły Mistrzostwa Sportowego.
W pojedynku z Widzewem sosnowiczanki przegrywały tylko raz (0:2) po trafieniu Anny Rejkowskiej. Szybko wyrównała jednak Karolina Zagórna, a Katarzyna Kosczielny wykorzystując jeden osobisty wyprowadziła nasz zespół na prowadzenie (3:2). W 5 min. po "trójce" Karoliny Zagórnej i koszu Agnieszki Stypki Filar prowadził już 10:2. Łodzianki zmniejszyły wprawdzie chwilę później straty do trzech punktów (13:10), ale celne rzuty Marleny Steciuk zapewniły sosnowieckiej drużynie solidne prowadzenie (20:11) po pierwszej kwarcie.

Także następna część meczu przebiegała pod dyktando podopiecznych Marka Juszkiewicza, które w połowie pojedynku prowadziły już 36:21. Po przerwie sosnowiecki szkoleniowiec posłał na parkiet zawodniczki z "ławy" (grała cała dwunastka). Rywalki wykorzystały zamieszanie w szeregach Filara i dzięki trafieniom najskuteczniejszej na parkiecie (16 punktów) Dagmarze Mroczek zmniejszył straty o połowę.
Spotkanie z zespołem Szkoły Mistrzostwa Sportowego nasza drużyna rozpoczęła celnym rzutem Katarzyny Kosczielny. Wyrównała Magdalena Anielak, a na prowadzenie (6:2) wyprowadziła "uczennice" Magdalena Leciejewska. Filar jeszcze dwukrotnie uzyskiwał przewagę po koszach Karoliny Zagórnej (7:6, 9:7), ale pierwszą kwartę ostatecznie przegrał 11:19.

W drugiej ćwiartce o umiejętnościach snajperskich przypomniała sobie Katarzyna Januszek (9 punktów w tej części gry). Po jej koszu straty sosnowieckiej drużyny stopniały do dwóch punktów (24:26), a w 18 min. Sylwia Garncarzyk "urwała" jeszcze jedno "oczko" przewagi (29:30). Rywalki odpowiedziały jednak trafieniem z dystansu Justyny Daniel i w połowie meczu prowadziły 38:34.

Po zmianie stron nadal trwała wyrównana walka. W 23 min. stan pojedynku wyrównała (40:40) Małgorzata Pawlun, a sześć minut później po dwóch trafieniach Małgorzaty Gandor Filar objął prowadzenie 50:49. Kwartę zakończyły jednak trafienia "uczennic": Anny Pietrzak i Emilii Kowalczyk (50:52). W czwartej ćwiartce sosnowiczanki obejmowały prowadzenie po koszach Marleny Steciuk (56:55), Małgorzaty Gandor (61:60) i Karoliny Zagórnej (63:62). Kilka razy był remis (trzykrotnie doprowadzała do niego Katarzyna Januszek). W końcówce spotkania więcej zimnej krwi zachowały jednak koszykarki warszawskiej SMS, które ostatecznie wygrały 74:71.

l Filar Sosnowiec - Selgros Widzew Łódź 54:47 (20:11, 16:10, 10:16, 8:10).

Filar: Kosczielny 13 (1), Pawlun 9 (1), Zagórna 7 (1), Ślusarczyk 3, Stypka 2 - Steciuk 13 (1), Sękowska 3, Majchrzak 2, Górka 2, Gacek, Gandor.

l Filar Sosnowiec - SMS Warszawa 71:74 (10:19, 24:19, 16:14, 21:22).

Filar: Kosczielny 15 (1), Zagórna 9, Górka 6 (2), Pawlun 4 (1), Stypka 1 - Januszek 21 (1), Gandor 6, Garncarzyk 4, Steciuk 3 (1), Gacek 2.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?