Filar po ostrej walce przegrał z akademiczkami z Katowic

(pas)
Trener Marek Juszkiewicz motywuje zawodniczki do lepszej gry.

Po świąteczno-noworocznej przerwie na parkiety powróciły zawodniczki I ligi. Dobrze spisujące się w tegorocznych zmaganiach koszykarki Filara Sosnowiec podejmowały w hali przy ul. Żeromskiego wiceliderki AZS AWF Katowice, które okazały się lepsze 84:66.

Katowiczanki narzuciły ostre tempo gry w pierwszych dwóch kwartach i wypracowały sobie bezpieczną przewagę. Po przerwie gospodynie pokazały, że potrafią walczyć z wyżej notowanymi przeciwniczkami i w ogólnym rozrachunku dwóch ostatnich odsłon były nawet lepsze.

- Podjęliśmy wyzwanie, ale mamy zbyt krótką ławkę rezerwowych, co niestety w takich pojedynkach jak ten jest widoczne. Dodatkowo nie mogła wystąpić kontuzjowana Joanna Lewandowska. Grą rywalek bardzo dobrze kierowała doświadczona Iwona Szymik, która występowała wcześniej w Rybniku. My walczymy w tym sezonie o inne cele, a akademiczki nie tylko mają wyrównany zespół, ale dysponują także odpowiednio wysokim budżetem klubowym - podkreśla Marek Juszkiewicz, trener Filara.

W zespole AZS AWF gra kilka koszykarek, które w poprzednim sezonie reprezentowały sosnowiecki zespół. Agnieszka Stypka zdobyła w pierwszej połowie 16 pkt, ale potem wyłączyła ją z gry Magdalena Baranowska. Olga Niezgoda zaliczyła natomiast 15 pkt. Dla Filara punkty zdobyły: Baranowska i Jagiełka po 15, Kowalska 14, Gacek i Filipek po 10, Dolińska 2.

Po tej porażce sosnowieckie koszykarki legitymują się bilansem 8 wygranych i 6 porażek. To daje im na razie szóstą lokatę w tabeli I ligi. Taki sam dorobek ma wyprzedzający je o jedną pozycję MLKS Rzeszów.

Na czele bez zmian. Nadal jedyną niepokonaną w 13 spotkaniach ekipą jest Korona Kraków (26 pkt), która w ostatniej kolejce ograła 77:58 właśnie zawodniczki MLKS-u. Tyle samo punktów uzbierał Górnik Wieliczka, ale rozegrał o jedno spotkanie więcej. Trzecie w tabeli akademiczki z Katowic mają z kolei na koncie 25 oczek, także w 13 spotkaniach, na co składa się 12 wygranych i 1 porażka (wyjazdowa z Koroną).

W najbliższy weekend Filar pauzuje. 19 stycznia zagra na wyjeździe z Drometem Częstochowa, a 26 stycznia o godz. 13 u siebie z Żakiem Nowy Sącz, z którym sosnowiczanki wygrały w pierwszej rundzie jednym oczkiem.