Eliminacje OOM

Siedemnastu zapaśników dąbrowskiego MMKS wywalczyło prawo startu w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Trójka zapewniła sobie nominacje podczas zawodów Pucharu Polski kadetów, a czternastu "wolniaków" zwycięsko ...

Siedemnastu zapaśników dąbrowskiego MMKS wywalczyło prawo startu w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Trójka zapewniła sobie nominacje podczas zawodów Pucharu Polski kadetów, a czternastu "wolniaków" zwycięsko wyszło z eliminacji rozegranych w Gogolinie.

Wśród kadetek pierwsze miejsce w makroregionalnym turnieju kwalifikacyjnym zajęły: Laura Plak (kat. 46 kg) oraz Magdalena Pietrzak (kat. 49 kg). Drugim, premiowanym awansem miejscem musiała się natomiast zadowolić w wadze 53 kg Dominika Bartoszcze. Podczas pucharowych zawodów w Janowie Lubelskim olimpijską nominację wywalczyły natomiast: Karolina Wites (kat. 43 kg) i Katarzyna Mielniczuk (kat. 60 kg). Ta ostatnia zawodniczka została również powołana do kadry Polski, z którą przygotowuje się do startu w mistrzostwach Europy w macedońskim Skopije.

Trzy razy zapaśnicy dąbrowskiego MMKS odnosili w Gogolinie podwójne zwycięstwa. W wadze 46 kg wygrał Mateusz Szyniec przed Krzysztofem Dziadem, w kategorii 50 kg triumfował Karol Ogrodowczyk przed Sławomirem Orłowem, natomiast w wadze 85 kg najlepsi okazali się Jakub Skubis i Łukasz Soboń. Na najwyższym stopniu podium stanął podczas kwalifikacji także Maciej Dzikowski (kat. 42 kg), natomiast z drugiego miejsca awans do olimpijskiego finału wywalczyli: Michał Wypasek (kat. 54 kg), Paweł Gajda (kat. 69 kg), Rafał Trojanowski (kat. 76 kg) oraz Waldemar Goliński (kat. 100 kg). W klasyfikacji drużynowej podopieczni Zbigniewa Jasińskiego, wyprzedzili podczas zawodów w Gogolinie, "wolniaków" ZKS Górażdże, Orła Namysłów oraz Piasta Wola.

Olimpijską kadrę dąbrowskiego MMKS uzupełnia Artur Zajk, który podczas turnieju finałowego Pucharu Polski kadetów w Białogardzie zajął trzecie miejsce w wadze 42 kg.