SZUPTI
Wiktoria Drozd (AZS UMCS Lublin) została halową wicemistrzynią Polski juniorek na dystansie 400 m Marek Biczyk/pzla
Lekkoatleci z Lubelszczyzny wywalczyli dziewięć medali, w tym dwa złote podczas halowych mistrzostw Polski juniorów młodszych (U-18) oraz juniorów (U-20). Krajowy czempionat w dwóch kategoriach wiekowych został rozegrany w Arenie Toruń.

W młodszej kategorii wiekowej na najwyższym stopniu podium stawali Wiktoria Oko z Wisły Puławy, która była pierwsza w biegu na dystansie 60 m przez płotki z czasem 8,40 oraz Jacek Gryta (AZS-AWF Biała-Podlaska), triumfator rywalizacji w skoku w dal z wynikiem 6,60 m.

Czterokrotnie na podium w toruńskim czempionacie stawali reprezentanci AZS UMCS Lublin. Srebrny krążek w biegu na 400 m U-20 zdobyła Wiktoria Drozd, pokonując linię mety w czasie 55,74.

- Na pewno czułam, że jestem świetnie przygotowana. Byłam pewna medalu, ale nie do końca wiedziałam jakiego. Halowy tytuł wicemistrzyni Polski jest bardzo satysfakcjonujący, jednakże czuje lekki niedosyt, gdyż prowadziłam praktycznie do samego końca, a przegrałam rzutem na taśmę. Przede mną halowe mistrzostwa Polski seniorów i występ w sztafecie na dystansie 4x400 mix, gdzie będziemy się starać o jak najlepszy wynik. Sztafeta zapowiada się bardzo mocna, także nie zostało nic innego, jak tylko trzymać mocno kciuki - podkreśla Wiktoria Drozd, biegaczka AZS UMCS.

Halowym wicemistrzem Polski U-20 w biegu na 60 m został ponadto jej kolega klubowy Jakub Lempach, który finiszował w najlepszym w karierze czasie 6,79. Przegrał tylko z Mateuszem Górnym (GKS Bełchatów) o zaledwie 0.01 sekundy.

- Na pewno to był bardzo udany debiut dla AZS UMCS, lecz niestety nie do końca idealny. Skrycie z trenerem liczyliśmy na złoto. Z nadzieją patrzę na sezon letni. Postaram się o naprawdę szybkie bieganie ‒ mówi lubelski sprinter.

Z kolei brąz w konkursie pchnięcia kulą U-20 wywalczyła Weronika Muszyńska, powtarzając tym samym sukces z zeszłego roku. Lubelska kulomiotka pchnęła na odległość 12.89 m, co jest jej nowym rekordem życiowym. Ostatni krążek dla drużyny akademików z Koziego Grodu zdobył natomiast skoczek wzwyż ‒ Jakub Hołub, który był trzeci w konkursie skoku wzwyż w tej samej kategorii wiekowej, uzyskując rezultat 2,06 m.

Pozostałe krążki w Toruniu były dziełem Kingi Staszczuk z Agrosu Zamość, zdobywczyni srebra w trójskoku U-18 (11,70 m) oraz Natalii Żywczyk z Wisły Puławy (60 m, U-18 - 7,85) i Moniki Romaszko z Agrosu Zamość (60 m przez płotki, U-20 - 8,68), które wywalczyły brąz w swoich konkurencjach. Warto dodać, że nasi medaliści pobili rekordy życiowe lub jej wyrównali.