Z punktem z nadmorskiego wyjazdu wracają piłkarze sosnowieckiego Zagłębia. Podopieczni trenera Mirosława Kmiecia zremisowali w Bytowie z miejscową Bytovią 1:1.

Wydawało się jednak, że prowadzona przez Pawła Janasa Bytovia poradzi sobie z Zagłębiem, bo już w 4. minucie meczu padła pierwsza bramka dla miejscowych. Zdobył ją Janusz Surdykowski, który nie miał większego problemu z umieszczeniem piłki w siatce. Gol zadziałał jak przysłowiowy wiatr w skrzydła, bo czarno-biało-czerwoni chociaż prowadzili, to rzucili się do ataku. Wyśmienitą okazję do podwyższenia wyniku miał Marcin Kajca, który w 27. minucie nie wykorzystał wrzutki i głową skierował piłkę wprost w ręce bramkarza przyjezdnych. Dwie minuty później po szybkiej kontrze wynik wyrównał jednak Łukasz Tumicz.

Po przerwie na boisku dominowało Zagłębie, ale żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku.

Bytovia Bytów: Sobański – Benkowski, Wilczyński, Wróbel, Wróblewski – Pięta (89. Kryszak), Pietroń, Kajca (58. Michalski), Stefanowicz – Surdykowski, Hirsz

Zagłębie Sosnowiec: Wieczorek – Ninković, Kursa, Sadowski (77. Szatan), Jankowski, Grzesik, Jarczyk, Tylec, Grube, Matusiak, Tumicz (74. Domański)

Kartki: 68. Stefanowicz (BTW), 79. Pięta (BTW), 88. Wróblewski (BTW) – 43. Tumicz (SOS)

Bramki: 4. Surdykowski – 29. Tumicz

We wtorek Zagłębie rozgrywa zaległe wyjazdowe spotkanie z Gryfem Wejherowo, z kolei w sobotę o godzinie 18 podejmować będzie na Stadionie Ludowym Calisię Kalisz.