Drugie ligowe zwycięstwo Olimpijczyka

Efektowne zwycięstwo 10:0 z AKS Mikołów odnieśli pingpongiści zawierciańskiego Olimpijczyka w piątej serii II ligi. Podopieczni Tadeusza Piotrowskiego z 5 pkt.

Efektowne zwycięstwo 10:0 z AKS Mikołów odnieśli pingpongiści zawierciańskiego Olimpijczyka w piątej serii II ligi. Podopieczni Tadeusza Piotrowskiego z 5 pkt. na koncie zajmują obecnie 8 miejsce w tabeli, ustępując o jedno "oczko" AZS WSP II Częstochowa, Andersowi Jedność Żywiec oraz Dębowi Gaszowice. Prowadzą z kompletem zwycięstw na koncie Górnik Miechowice i KTS Lędziny.

Pierwszy pojedynek meczu Tadeusz Piotrowski gładko rozstrzygną na swoją korzyść, w trzech setach zwyciężając Kamila Michalika. Gospodarze objęli prowadzenie, które później systematycznie powiększali. Dramatyczne spotkanie stoczyli Wojciech Mogiła z Jarosławem Majewskim. Zawiercianin wygrał w pięciu partiach, choć łącznie zdobył mniej piłek od rywala (49:51). Później swoje single zwycięsko zakończyli Sebastian Powroźniak i Artur Górniak. Przed grami podójnymi Olimpijczyk prowadził zatem 4:0.

Deblowe pojedynki przypieczętowały ligowe zwycięstwo zawiercian. Najpierw Tadeusz Piotrowski i Sebastian Powroźniak pokonali po pięciosetowym boju duet Kostępski - Dorsz. Gospodarzy w czwartym secie dwie piłki dzieliły od sukcesu (10:10). Zdobyli je jednak mikołowianie, doprowadzając do remisu i kolejnej partii. Należała ona już jednak do "olimpijczyków" (11:8). Na drugim stole Wojciech Mogiła i Artur Górniak znacznie łatwie poradzili sobie z rywalami, zapewniając drużynie zawierciańskiej ligowe zwycięstwo.

Druga seria gier pojedynczych nie mogła już zmienić losów meczu. Mikołowianie ambitnie dążyli jednak do zdobycia choćby jednego punktu. Robert Kostrzępski wygrał pierwszego seta pojedynku z Tadeuszem Piotrowskim, ale przegrał trzy kolejne partię. Bliźniaczy przebieg miało spotkanie Sebastiana Powroźniaka z Kamilem Michalikiem. Dopiero w piątej partii Wojciech Mogiła rozstrzygnął starcie z Jackiem Dorszem. Wcześniej przegrał dwa sety na tzw. przewagi (10:12, 14:16). Do rozstrzygnięcia tego pojedynku potrzeba było aż 110 wymian.

* Olimpijczyk Zawiercie - AKS Mikołów 10:0.
Piotrowski - Michalik 11:4, 11:2, 11:9; Mogiła - Majewski 5:11, 11:9, 12:10, 10:12, 11:9; Powroźniak - Kostępski 11:5, 11:8, 3:11, 11:3; Górniak - Dorsz 7:11, 11:6, 11:8, 11:7; Piotrowski/Powroźniak - Kostępski/Dorsz 11:5, 9:11, 11:5, 10:12, 11:8; Mogiła/Górniak - Majewski/Michalik 11:7, 9:11, 11:5, 11:6; Piotrowski - Kostępski 9:11, 11:5, 11:9, 11:8; Mogiła - Dorsz 10:12, 11:9, 14:16, 11:8, 11:8; Powroźniak - Michalik 8:11, 11:8, 11:8, 11:5; Górniak - Majewski 11:2, 11:5, 13:11.