Druga liga - wyniki. Z naszych wygrał tylko GKS Tychy

Patryk Trybulec
W Chojnicach  gospodarze górowali nad Zagłębiem
W Chojnicach gospodarze górowali nad Zagłębiem wojciech piepiorka
Cukier po 6 złotych, wieprzowina w skupie 4,65, szynka 34, benzyna 5,45, za to wszystko możemy zapłacić gotówką. Zwycięstwo nad Zagłębiem… bezcenne - takimi słowami podsumował wygraną swojej drużyny doskonale znany śląskim kibicom trener Chojniczanki Chojnice, Grzegorz Kapica.

Do tej pory wydawało się, że w obecnej sytuacji w Polsce od cukru nic nie jest droższe. Okazuje się jednak, że trzy punkty zdobyte w meczu z podopieczny-mi Leszka Ojrzyńskiego mają więcej słodyczy. Nic w tym dziwnego, bo przed meczem drugoligowego beniaminka z sosnowiczanami mówiło się, że będzie to spotkanie nie o trzy a o sześć "oczek". Skąd ta podwójna stawka meczu? Ano stąd, że zwycięzca nadal liczy się w walce o awans do I ligi, a przegrany nie tylko musi wygrywać, ale także liczyć na cud. Po sobotnim pojedynku w lepszej sytuacji jest Chojniczanka, która po golu Marka Kowala z 9. minuty wygrała pojedynek z Zagłębiem i nie straciła dystansu do ligowej czołówki. A Zagłębie? Do lidera traci już 10 punktów.

W znacznie słodszych humorach - trzymając się cukrowej terminologii, wsiadali do autokaru w Wałbrzychu piłkarze GKS-u Tychy, którzy zmierzyli się z miejscowym Górnikiem. Tyszanie, którzy w tym spotkaniu wybiegli na boisko pod wodzą Macieja Mizi (trener Adam Nocoń z przyczyn losowych nie mógł być z drużyną), prowadzenie objęli w 32. minucie, a na listę strzelców efektownym uderzeniem w samo "okienko" wpisał się Mateusz Żyła. I gdy wydawało się, że na tym skończą się emocje związane ze strzelaniem goli, w 88. minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania. Jednak tyszanie ani myśleli o podziale punktów i w doliczonym czasie gry ponownie przechylili szale zwycięstwa na swoją korzyść. Niezastąpiony Krzysztof Bizacki dośrodkował z rzutu rożnego, a piłka trafiła do Mariusza Masternaka, który umieścił ją w siatce.

Gorzki smak porażki musieli przełknąć natomiast piłkarze Rakowa Częstochowa po meczu w Żaganiu. Zawodnicy Jerzego Brzęczka ulegli Czarnym aż 0:3, ale bramki stracili dopiero po przerwie. Nie wiadomo jednak jak potoczyłyby się losy tego spotkania, gdyby w 30. minucie Piotr Mastalerz wykorzystał rzut karny.

Górnik Wałbrzych - GKS Tychy 1:2 (0:1).
0:1 Mateusz Żyła (30),
1:1 Marcin Morawski (88),
1:2 Damian Furczyk (90)
GKS Kisiel - Pęczak (46. Odrobiński), Kopczyk, Masternak, Balul - Feruga, Babiarz, Furczyk, Łączek (75. Czupryna) - Żyła (90. Jaromin), Bizacki.

Chojniczanka Chojnice - Zagłębie Sosnowiec 1:0 (1:0).
1:0 Marek Kowal (9)
Zagłębie Szlakotin - BednarI(72. Gryboś), Białek, Jarczyk, ŁuczywekI - Napora (58. Posmyk), Markowski, Wijas (58. Sierczyńsk), StefańskiI(75. Tomanek) - Lachowski, Filipowicz.

Czarni Żagań - Raków Częstochowa 3:0 (0:0).
1:0 Grzegorz Dorobek (48),
2:0 Maciej Kononowicz (83),
3:0 Piotr Burski (90)
Raków Szramowiat - Mastalerz, Hyra, Pluta, P. Kowalczyk - Ogłaza (79. A. Świerk) - Nocuń (68. Czerwiński), Kmieć I (68. Ł. Kowalczyk), LenartowskiI, Gajos - Ceglarz (86. Górecki).

POZOSTAŁE WYNIKI 20. KOLEJKI Miedź - Zawisza 1:0 (0:0), Tur - Nielba 1:2 (0:1), Elana - Słubice 3:0 (walkower), Lechia - Bałtyk 2:1 (1:0), Olimpia - Jarota 3:1 (2:1), Ruch - Polonia N. T. 4:1 (2:0).