Derby Sosnowca: Niwka lepsza od Zewu [DUŻO ZDJĘĆ]

TOS
Derby Sosnowca dla AKS-u Niwka. Zielona koniczynka pokonała w sobotę na stadionie w Ostrowach Górniczych Zew Kazimierz 3:1. AKS nie ma już szans, by włączyć się do walki o awans do klasy okręgowej. Porażka pogorszyła z kolei broniącego się przed spadkiem z ligi Zewu.

Drużyny z Niwki i Ostrów Górniczych w tym sezonie grają ze sobą po raz pierwszy od sezonu 1965/1966, kiedy to AKS i ówczesny Górnik Kazimierz walczyły o prymat w sosnowieckiej A-klasie. W październikowym spotkaniu w Niwce górą byli gospodarze, piłkarze Zewu chcieli więc zrewanżować się za jesienną porażkę.

Jako pierwsi do bramki trafili jednak goście. Już w 8. minucie prowadzenie dla AKS-u zdobył Filip Wrzal-Kosowski. Po pierwszej połowie mieliśmy jednak remis, bo w 35. minucie meczu do wyrównania doprowadził Paweł Mileński. Niedługo przed przerwą Zew mógł wyjść na prowadzenie, jednak gola zdobyć się nie udało.

Pech nie opuszczał gospodarzy również w drugiej połowie, bo nie zdołali wykorzystać dwóch "setek". Strzelali za to piłkarze AKS-u. Najpierw w 56. minucie Niwka wyszła na prowadzenie dzięki bramce Bartłomieja Ślufcika. Na cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry wynik spotkania na 3:1 ustalił Mariusz Korepta.

Piłkarzy Niwki zwycięstwo ucieszyło podwójnie, bo to nie tylko trzy punkty, ale i wygrana w derbach.

- Chcemy grać jak najlepiej, wykonywać założenia nowego trenera Mariusza Grząby oraz wprowadzać młodzież do pierwszej drużyny. Oczywiście chcemy namieszać w czołówce a o awansie pomyślimy na stulecie klubu, które b będzie przypadało w następnym roku - powiedział po spotkaniu Bartłomiej Ślufcik, strzelec drugiej bramki dla AKS-u.

Jacek Jachymczyk, wiceprezes Zewu, zapowiada, że drużyna do końca będzie walczyć o utrzymanie się w lidze. - Musimy grać do końca. Nie będzie łatwo, bo na pięć meczów trzy gramy z drużynami z czołówki tabeli, ale z tymi lepszymi zespołami jakoś zawsze lepiej nam idzie - mówi. - Nie wiadomo, ile drużyn spadnie z A-klasy. Mówi się, że mają do nas wrócić zespoły z Jaworzna, a cała A-klasa zostać podzielona na dwie grupy. Oficjalnie nic jednak na razie nie wiemy - dodaje.

Trzeci sosnowiecki zespół w A-klasie Górnik Sosnowiec wygrał na boisku w Brzękowicach z Orłem Dąbie 2:0 po bramkach Marka Ambrozika i Artura Kmiecika.

Za tydzień następna kolejka rozgrywek. AKS podejmować będzie u siebie Przemszę Okradzionów, Górnik zagra na własnym boisku z MKS-em Ujejsce, a Zew zagra na wyjeździe ze Źródłem Kromołów a