Czekając na play off

Jacek Sroka
Wczoraj rozegrana została przedostatnia kolejka spotkań II fazy rozgrywek hokejowej ekstraligi. W tabeli wszystkie miejsca zostały już dawno rozdzielone, a zarówno kibice jak i hokeiści z niecierpliwością czekają teraz na zaplanowany na 15 lutego początek play off.

Wtedy wreszcie zacznie się prawdziwe granie, bo na razie wszyscy oszczędzają w lidze siły. Broniąca tytułu mistrzowskiego Cracovia do decydującej rozgry-wki przystąpi z pierwszej pozycji, więc do Sosnowca przyjechała wczoraj w osłabionym składzie. Goście w I tercji mieli przewagę, lecz nie potrafili jej udokumentować bramkami, a kiedy sosnowiczanie w odstępie 90 sekund dwa razy pokonali Rafała Radziszewskiego, przyjezdni całkowicie spuścili z tonu i doznali wysokiej porażki.

Drugi w tabeli GKS Tychy prze grał w Nowym Targu. Trochę więcej emocji było w Jastrzębiu, gdzie co prawda prowadził Naprzód, ale mecz wygrał JKH.

Hokejowa ekstraliga

GRUPA A
Pol-Aqua Zagłębie Sosnowiec - Comarch Cracovia 7:1 (2:0, 3:1, 2:0)
Bramki 1:0 Tobiasz Bernat (18), 2:0 Artur Ślusarczyk (20), 3:0 Marcin Kozłowski (26), 4:0 Artur Ślusarczyk (34), 5:0 Tobiasz Bernat (38), 5:1 Martin Dudaś (39), 6:1 Marcin Jaros (46), 7:1 Marcin Jaros (49). Kary Zagłębie - 10, Cracovia - 4 minuty.

JKH GKS Jastrzębie - Akuna Naprzód Janów 6:3 (1:0, 1:2, 4:1)
Bramki 1:0 Sebastian Kowalówka (14), 1:1 Błażej Salamon (23), 1:2 Miroslav Zatko (31), 2:2 Mateusz Danieluk (38), 3:2 Rudolf Wolf (45), 4:2 Petr Lipina (48), 5:2 Petr Lipina (54), 5:3 Marek Sowiński (55), 6:3 Sebastian Kowalówka (57). Kary Jastrzębie - 12, Naprzód - 26 minut.

Wojas Podhale Nowy Targ - GKS Tychy 4:2 (2:2, 2:0, 0:0)
Bramki 0:1 Adam Bagiński(3), 1:1 Frantisek Bakrlik (4), 2:1 Milan Baranyk (13), 2:2 Adam Bagiński (18), 3:2 Marcin Kolusz (23), 4:2 Martin Voznik (33). Kary Podhale - 20, Tychy - 20 minut.

GRUPA B
Aksam Unia Oświęcim - TKH Nesta Toruń 5:2 (2:0, 1:1, 2:1), Energa Stoczniowiec Gdańsk - Ciarko KH Sanok 7:6 po dogrywce (1:4, 2:2, 3:0, 1:0). W tabeli prowadzi Unia - 52 pkt przed Stoczniowcem - 50, Sanokiem - 42, Toruniem - 19 i KTH Krynicą - 14.