Czarne Sosnowiec: wyjazdowa wygrana piłkarek

TOS
Czarne Sosnowiec znów zwycięskie. Tym razem drużyna prowadzona przez trener Agnieszkę Drozdowską pokonała w Katowicach miejscowy 1.FC w stosunku 2:0.

Pierwsza połowa spotkania oraz kwadrans drugiej połowy to bardzo wyrównany mecz. Od 70. minuty Czarne przejęły inicjatywę, czego efektem były dwie bramki dające zwycięstwo. W 74. minucie meczu gola zdobyła Marlena Konieczna, a w 84. minucie Karolina Gruszka.

Po trzech kolejkach Czarne z siedmioma punktami plasują się na 4. miejscu w tabeli ekstraligi. Prowadzi Zagłębie Lubin, które ma tyle samo punktów, ale lepszy stosunek bramek.

Czarni: Polok - Wycisk (70. Zabiegała), Wójcik, Prokop, Gruszka, Luty (42. Dec), Matla, Operskalska, Kaletka (88. Szymanowska), Konieczna, (90. Cisło), Warunek

W kolejny weekend Czarne Sosnowiec na własnym boisku zagrają z Górnikiem Łęczna.