Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Czarne Sosnowiec uhonorowane na sesji Rady Miasta [ZDJĘCIA]

TOS, Michał Nowak
Czarne Sosnowiec zapewniły już sobie awans do kobiecej piłkarskiej ekstraklasy. W czwartek piłkarki z alei Mireckiego uhonorowano na sesji sosnowieckiej Rady Miejskiej.

Piłkarki Czarnych Sosnowiec wracają do najwyższej ligi. Nie było łatwo, bo szanse na ekstraligę były już w dwóch poprzednich sezonach, ale wtedy minimalnie zabrakło punktów.

- Jak to mówią, do trzech razy sztuka. W końcu się udało. Chciałam podziękować dziewczynom za dobrą grę i szesnaście meczów bez porażki - powiedziała trener zespołu Agnieszka Drozdowska.

W sobotę odbył się ostatni mecz Czarnych w tym sezonie. Piłkarki nie przerwały dobrej passy i pokonały u siebie Rolnika Biedrzychowice Głogówek 2:1. Pierwszego gola zdobyła drużyna gości, ale sosnowiczanki szybko odpowiedziały strzałem wyrównującym. Bramka dająca zwycięstwo padła w drugiej połowie meczu. Czarne grały jednak bez presji, bo awans miały już w kieszeni. Przed rozpoczęciem spotkania sosnowiczanki otrzymały pamiątkowy puchar na pożegnanie I ligi.

- Bardzo zależało nam na tym awansie, to był nasz cel od dawna - mówi Patrycja Matla, zdobywczyni bramki w sobotnim meczu. - Ekstraliga to już wyższy poziom. Będziemy musiały popracować nad kondycją, szczególnie, że zaczynamy grać w sierpniu.

Obecność klubu w elicie wiąże się również z większymi wydatkami, dlatego zarząd liczy, że miasto okaże wsparcie. - Już złożyliśmy wniosek o dotację, teraz czekamy na odpowiedź. Mamy nadzieję, że władze miasta docenią nasz wysiłek włożony w ten awans i pomogą nam godnie reprezentować klub w ekstralidze - powiedział Robert Majewski, dyrektor sportowy Czarnych.

Rozgrywki ekstraligowe ruszają w terminie 2-3 sierpnia.