Baty na wyjeździe

Maciej Wąsowicz
Hokeiści Zagłębia marzą o powrocie do ekstraklasy.
Dwumecz pomiędzy KTH a Zagłębiem można określić mianem spotkania sezonu. Pojedynek dwóch najpoważniejszych pretendentów do awansu miał pokazać, która drużyna odegra w play–offach najważniejszą rolę.

Dwumecz pomiędzy KTH a Zagłębiem można określić mianem spotkania sezonu. Pojedynek dwóch najpoważniejszych pretendentów do awansu miał pokazać, która drużyna odegra w play–offach najważniejszą rolę. Kibice przewidywali, że oba mecze będą niesamowicie wyrównane a hokeiści stworzą takie widowisko jakiego nie widziało jeszcze żadne pierwszoligowe lodowisko.

Wielkie lanie
Jednak gracze KTH Krynica zafundowali zawodnikom Zagłębia szkołę twardego i bardzo skutecznego hokeja. Druzgocący wynik pierwszego spotkania mówi bardzo wiele o jego jednostronnym przebiegu.

Nasza drużyna przegrała z zespołem z Krynicy trzeci mecz w tym sezonie, co nie wróży dobrze przed play-offami, w których Zagłębiakom przyjdzie się pewnie zmierzyć z kryniczanami w walce o upragniony awans do ekstraligi.
Sobotni pojedynek stał pod znakiem sporej przewagi miejscowych. Wydawało się, że szybko wypracowana w pierwszej tercji przewaga zespołu z Krynicy będzie szybko topnieć ale rzeczywistość boleśnie zweryfikowała optymistyczne przewidywania. Na drugą tercję nasi zawodnicy wyszli zupełnie rozbici i nie zdołali podjęć wyrównanej walki z wiceliderem ligowej tabeli.

— Byliśmy wolniejsi bo od kilku tygodni ciężko trenujemy przygotowując się do play off — mówi Andrzej Nowak, trener Zagłębia.

Pięć straconych bramek skutecznie podłamało naszych zawodników, którzy zdołali odpowiedzieć zaledwie jednym trafieniem.

Do końca spotkania obraz gry nie uległ zmianie i spotkanie zakończyło się nadspodziewanie wysokim zwycięstwem hokeistów z KTH Krynica.

Pełna rehabilitacja
O wyniku drugiego spotkania zadecydowała ostatnia tercja, w której nasi hokeiści ze stanu 1:3 doprowadzili do 4:3. Zagłębiacy zagrali o wiele spokojniej i skuteczniej pokazując, że Krynica nie jest zespołem, którego nie sposób ograć.

— Nadal walczymy o awans taki mamy plan i nawet ta porażka nie jest w stanie go zweryfikować — kończy Andrzej Nowak.

KS KTH — UKS Zagłębie 8:1 (2:0, 5:1, 1:0) i 3:4 (2:1, 1:0, 0:3)

1.UKS ZSME ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 30 68 179–84
2.KS KTH KRYNICA 28 55 131–61
3.TMH POLONIA BYTOM 28 52 105–79
4.DWORY S. A. UNIA II OŚWIĘCIM 30 51 130–98
5.MUKS JANÓW 28 47 107–84
6.SMS I PZHL SOSNOWIEC 24 44 93–70
7.SMS II PZHL SOSNOWIEC 26 24 91–112