AKS Niwka pokonuje na własnym boisku Siemianowiczankę [ZDJĘCIA]

TOS
AKS Niwka pokonał na własnym boisku Siemianowiczankę Siemianowice Śląskie 2:1. To ważne trzy punkty, bo do końca rozgrywek pozostały jeszcze trzy kolejki, a nikt nie wie, ile zespołów spadnie z ligi okręgowej.

Prowadzenie dla AKS-u Niwka w 30. minucie spotkania zdobył Bartosz Zudin, który po indywidualnej akcji ograł dwóch obrońców gości i umieścił piłkę w bramce. Prowadzenie biało-zielonych utrzymało się niemal do końca spotkania, jednak w 79. minucie Siemianowiczanka doprowadziła do wyrównania. Ostatnie słowo należało jednak do piłkarzy z południowej dzielnicy Sosnowca. Na trzy minuty przed końcem spotkania Łukasz Walczak zacentrował do Patryka Chromego. 16-letni wychowanek AKS-u uderzył w samo okienko i zdobył - jak się potem okazało - zwycięską bramkę dla Niwki.

AKS po 27. kolejkach okręgówki plasuje się aktualnie na 7. miejscu w tabeli. W przyszłą niedzielę o godzinie 11 podopieczni trenera Zdzisława Kowalskiego zagrają na wyjeździe z Rozwojem II Katowice.

Trzy punkty na swoje konto zapisały dwa inne sosnowieckie zespoły. Zew Kazimierz po dwóch bramkach Sebastiana Schufreidy i jednej Dawida Gałwy wygrał 3:2 z Milenium Wojkowice.

Górnik Sosnowiec rozgromił na własnym boisku 8:0 MKS Promil Ujejsce. ZOBACZ RELACJĘ I ZDJĘCIA Z MECZU GÓRNIK - PROMIL