AKS Niwka: nieudana inauguracja sezonu

TOS
AKS Niwka bez punktów w pierwszym meczu nowego sezonu. Podopieczni trenera Zdzisława Kowalskiego przegrali w Łące z tamtejszym LKS-em 0:2.

Pierwszego gola dopingowana również przez swoich fanów Niwka straciła już w 25. minucie spotkania po rzucie rożnym. Rywale wygraną udokumentowali drugim golem zdobytym na cztery minuty przed końcem meczu.

W drużynie AKS-u Niwka wystąpili m.in. pozyskani przed sezonem Sebastian Płaziński, Paweł Domański czy Jakub Malara a także wypożyczony z GKS-u Katowice wychowanek Niwki bramkarz Dominik Zachariasz czy powracający go gry po przerwie Mariusz Korepta.

Skład AKS-u: Zachariasz - Walczak, Ptaszek, Płaziński, Hepo, Musiał, Krochmal (80. M.Korepta), Malara, Zawartka (45. Majewski), Domański (60. Chromy), Przątka.

W przyszłą sobotę AKS Niwka zagra na własnym obiekcie z Górnikiem 09 Mysłowice.