AKS Niwka - Ciężkowianka Jaworzno 5:0. Cene punkty dla niwczan

Mateusz Załęski / aksniwka.com
sxc.hu
W sobotnim meczu XIX kolejki biało-zieloni pokonali wysoko Ciężkowiankę Jaworzno 5:0 i zainkasowali na swoje konto kolejne jakże cenne trzy punkty.

Po pierwszym kwadransie gry niwczanie mogli już prowadzić 3:0, jednak strzały Jakuba Stefańskiego oddawane na bramkę gości były albo za słabe albo minimalnie chybione. Po kilku zmarnowanych przez sosnowiczan akcjach z kontrą wyszli zawodnicy Ciężkowianki, którzy za sprawą Radomira Jarzynki i Kamila Kądziołki próbowali zaskoczyć broniącego Tomasza Strąka. Bezskutecznie, gdyż nasz golkiper stanął na wysokości zadania i nie dał się zaskoczyć.

W kolejnych minutach więcej z gry mieli gospodarze, którzy w 25. minucie po strzale Roberta Chudego po raz pierwszy wyszli na prowadzenie.

W drugiej odsłonie popis strzeleckich umiejętności zapoczątkował Bojan Bruź. W ślad za nim poszli: Kamil Korepta, po raz kolejny Robert Chudy i Bartosz Jaworski. Na 6:0 wynik w ostatnich minutach mógł podwyższyć Mariusz Korepta, jednak piłka odbiła się od poprzeczki i zdaniem arbitra nie wpadła do siatki. Goście mecz kończyli w „dziesiątkę” po tym jak w 67. minucie czerwoną kartką ukarany został Mateusz Zdun.

- Cały zespół pokazał dzisiaj, że potrafi stwarzać mnóstwo sytuacji, gorzej jednak z ich wykorzystaniem – kręcił głową Zdzisław Kowalski – Wiedzieliśmy, że Ciężkowianka jest mocną drużyną mającą w składzie solidnych napastników, w tym Radomira Jarzynkę, który często berze na siebie ciężar gry. My po bramce Roberta Chudego poszliśmy za ciosem i odnieśliśmy kolejne cenne dla nas zwycięstwo – dodał szkoleniowiec AKS-u.

W przyszłym tygodniu biało-zieloni rozegrają dwa ligowe pojedynki. W środę w Siemianowicach Śląskich stoczą bój z MKS-em, a w sobotę u siebie ugoszczą Zgodę Byczyna – Myślę, że piłkarze będą wypoczęci i do kolejnych dwóch spotkań podejdą w pełni skoncentrowani i zagrają na całego – przekonuje nas trener Kowalski.

Pomeczowe wypowiedzi zawodników AKS-u:
Tomasz Strąk (19-letni bramkarz): - Nie miałem dzisiaj zbytnio dużo do roboty w pole bramkowym. Wszystkie próby stworzenia groźnych akcji wyłapałem. Widać, że z meczu na mecz nasza gra wygląda coraz lepiej i mam nadzieję, że taki stan utrzymamy do końca sezonu.

Mariusz Ludwiczek (23-letni pomocnik): - Powoli zaczynamy się odbudowywać. Nasza gra jest coraz lepsza i z tego się cieszymy. Małymi kroczkami zbliżamy się do Gwarka, jednak teraz musimy się skupić na dwóch najbliższych meczach, by zainkasować komplet punktów, gdyż tylko wtedy będziemy się dalej liczyć w grze o awans do IV ligi.

Bartosz Jaworski (19-letni pomocnik, strzelec piątek bramki): - Zagraliśmy dzisiaj swoje, przez cały mecz kontrolowaliśmy grę i w pełni zasłużenie odnieśliśmy kolejne w tej rundzie zwycięstwo. Cieszę się, że mogłem dzisiaj wejść na te piętnaście ostatnich minut i zdobyć pierwszą w barwach Niwki bramkę.

AKS Niwka Sosnowiec – Ciężkowianka Jaworzno 5:0 (1:0)
Bramki: 1:0 – Robert Chudy (25.), 2:0 – Bojan Bruź (53.), 3:0 – Kamil Korepta (65., głową), 4:0 – Robert Chudy (70.), 5:0 – Bartosz Jaworski (79.)
AKS: Strąk – Hepo, Owczarek, Kachnic, Czapla, Krochmal (75. Pańtak), K. Korepta (80. Kmiecik), Chudy (75. Jaworski), Ludwiczek, Bruź, Stefański (46. M. Korepta)

Ciężkowianka: Kocot – Bujakiewicz, Pieczka, Prażmowski, Milewski, Zdun, Psioda, Biel (Bryja), Struski (Pstraś), Jarzynka, Kądziołka (Radomski)

Żółte kartki: Jakub Stefański – Mateusz Zdun
Czerwona kartka: Mateusz Zdun (Ciężkowianka – za drugą żółtą)
Sędziowali: Marcin Miśta (gł.), Michał Kałuża, Mariusz Gorczyca – Podokręg Sosnowiec (Zawiercie)