2 liga, grupa zachodnia. GKS Tychy wygrywa, Zagłębie i Raków remisują

Patryk Trybulec
Trener Rafał Górak zaczął pracę w Tychach od zwycięstwa
Trener Rafał Górak zaczął pracę w Tychach od zwycięstwa Patryk Trybulec
Trener Rafał Górak lepszego debiutu w roli szkoleniowca GKS-u Tychy nie mógł sobie wymarzyć. W potyczce jego nowych podopiecznych z Miedzią Legnica było wszystko, co kochają piłkarscy kibice. Padło 5 goli, a gra toczyła się w szybkim tempie. Nie brakowało też dramaturgii, bo goście nieoczekiwanie zdołali doprowadzić do wyrównania, gdy tyszanie prowadzili już 2:0.

Fani drużyny gospodarzy gorąco dopingowali, a na koniec cieszyli się ze zwycięstwa. Gola na 3:2 w 78. min. zdobył bowiem Krzysztof Bizacki.
Tyszanie po raz kolejny pokazali, że poważnie myślą o grze w I lidze i konsekwentnie zmierzają do celu. To właśnie postawa i potencjał drużyny zachęcił byłego szkoleniowca Ruchu Ra-dzionków do podpisania umowy z klubem z ul. Edukacji.

- Przekonała mnie wizja rozwoju tyskiego sportu, która została mi przedstawiona. Podoba mi się drużyna przygotowana przez trenera Adama Noconia. To jemu dedykuję to zwycięstwo - podkreślił szkoleniowiec. - Mam nadzieję, że tej pasji i zaangażowania w pewnym momencie nie braknie - dodał.

Wydaje się, że owej pasji zabrakło już piłkarzom Zagłębia, którzy podejmowali przed własną publicznością lidera, czyli Olimpię Grudziądz. - Wstyd i hańba! - wykrzykiwali po meczu rozgoryczeni fani z Sosnowca. Nic w tym jednak dziwnego, bowiem podopieczni trenera Leszka Ojrzyńskiego koncertowo zaprzepaścili szansę, by znowu liczyć się w walce o I ligę.

Wszystko było już na dobrej drodze, bo w 11. minucie Marcin Lachowski wpisał się na listę strzelców, a jeszcze przed przer-wą Barłomiej Kowalewski z Olimpii zobaczył czerwoną kartkę . Tymczasem z innych stadionów dobiegały głosy, że rywale tracą punkty. I gdy wydawało się, Zagłębie ich nie odda wydarzyło się coś niebywałego...

Po przerwie osłabieni goście przejęli inicjatywę i przypomnieli piłkarzom z Sosnowca, że mecz trwa 90 minut, a czasem nawet chwilę dłużej. Olimpia w doliczonym czasie gry dopięła swego i strzeliła gola.

- Z nieba do piekła. Jesteśmy zdołowani. Jest nieciekawie - wzdychał trener Ojrzyński.

Podziałem punktów zakończyło się także spotkanie w Częstochowie, gdzie Raków podejmował Górnika Wałbrzych. Goli w tym meczu kibice nie zobaczyli.

GKS Tychy - Miedź Legnica 3:2 (2:1)
1:0 Bartłomiej Babiarz (22),
2:0 Kamil Łączek (36),
2:1 Tomasz Jarzębowski (42),
2:2 Darko Bulatovicz (70),
3:2 Krzysztof Bizacki (78)
GKS Kisiel - Odrobiński, Kopczyk, Masternak, Balul - Żyła (58. Jaromin), Babiarz (86. Orzechowski), Furczyk, Łączek (72. Kruczek) - Bizacki - Feruga.

Zagłębie Sosnowiec - Olimpia Grudziądz 1:1 (1:0)
1:0 Marcin Lachowski (11),