Tym razem dwie II-ligowe wygrane

JEŻ
II-ligowe siatkarki z Sosnowca zgodnie wygrały swoje mecze po 3:1. SMS Sosnowiec pokonał we własnej hali GS UKS Krzanowice. Z kolei WSH Płomień Sosnowiec w spotkaniu wyjazdowym wygrał z przedostatnią w tabeli Olimpią Jawor.

Mecz w Sosnowcu emocjonujący i zacięty był tylko w pierwszym i trzecim secie. Pierwszą część meczu wygrały miejscowe zawodniczki, dzięki skutecznej grze blokiem. W drugim secie SMS szybko zdobył przewagę i utrzymał ją do końca. W trzeciej partii sosnowieckie siatkarki dały sobie wyrwać zwycięstwo z rąk w samej końcówce. Jednak w czwartym secie ich przewaga nie podlegała dyskusji.

Z kolei mecz Płomienia z Olimpią, która jest jedną ze słabyszch drużyn w lidze, miał dramatyczny przebieg. Najpierw dwa sety wygrała drużyna z Sosnowca, by później zdecydowanie ulec rywalkom. Na szczęście mimo zaciętego przebiegu czwartego seta nie było konieczności rozgrywania tie-breaka. Płomień po nerwowej końcówce wygrał i zainkasował komplet punktów. W sobotę Płomień zagra na wyjeździe z SPS AZS Politechnika Częstochowska , zaś SMS Sosnowiec czeka pauza.