Sosnowiczanki oddały rywalkom tylko jedną kwartę

Koszykarki Filara Sosnowiec. Stoją od lewej: Marek Juszkiewicz (trener), Anna Sękowska, Dorota Gacek, Barbara Majchrzak, Karolina Zagórna, Joanna Ślusarczyk, Małgorzata Pawlun, Sylwia Garncarzyk. W dolnym rzędzie: Małgorzata Krusiec, Małgorzata Gandor, Ag
Przygotowujące się do debiutu w I lidze koszykarki Filara Sosnowiec pewnie zwyciężyły w przedsezonowym turnieju w Bytomiu. Podopieczne Marka Juszkiewicza pokonywały rywalki różnicą ponad 30 punktów.

Drużyna sosnowiecka pojechała do Bytomia osłabiona brakiem czterech podstawowych zawodniczek: zdającej egzaminy na uczelni Barbary Majchrzak, leczącej kontuzję Karoliny Zagórny, walczącej z grypą Anny Sękowskiej oraz Katarzyny Kosczielny, która musiała wyjechać na rodzinny ślub. Podstawowym celem podczas turnieju było jednak nie zajęcie pierwszego miejsca, lecz "dotarcie" zespołu oraz przećwiczenie nowych zagrywek taktycznych.

Pierwszym rywalem Filara była mysłowicka "trzynastka". Podopieczne Marka Juszkiewicza od początku meczu dominowały na parkiecie, systematycznie powiększając swoją przewagę. Dobre spotkanie rozgrywały: Agnieszka Stypka, debiutująca w roli kapitana zespołu, oraz Katarzyna Januszek i Małgorzata Pawlun, które regularnie "dziurawiły" mysłowicki kosz.

Znacznie więcej emocji przyniósł (zwłaszcza w pierwszej połowie) pojedynek sosnowiczanek z MOSM Bytom. Grające drugi mecz z rzędu podopieczne Marka Juszkiewicza w początkowych dziesięciu minutach zagrały słabo, przegrywając kwartę 11:13. Wystarczyła jednak krótka, acz stanowcza reprymenda szkoleniowca, by w następnej ćwiartce meczu na parkiecie istniała tylko jedna drużyna. Filar wygrał tę ćwiartkę 30:4 (!) i w połowie meczu prowadził 41:17. Do końca pojedynku przewaga sosnowiczanek wzrosła o kolejny tuzin "oczek".

Kolejna przedsezonowo próba czeka koszykarki Filara za tydzień (21-22 września) w Krakowie. Rywalkami podopiecznych Marka Juszkiewicza będą wówczas zespoły Korony Kraków, Stali Stalowa Wola, MLKS Rzeszów oraz "stare" znajome z MOSiR 13 Mysłowice.

W ostatnią sobotę września sosnowiczanki zainaugurują w hali przy ul. Żeromskiego I-ligową rywalizację meczem z AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski.

* Filar Sosnowiec - MOSiR 13 Mysłowice 86:54

* Filar Sosnowiec - MOSM Bytom 66:30

* MOSiR 13 Mysłowice - MOSM Bytom 58:48